U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Drukke maand op komst voor de veiling

De maand april kenmerkte zich door minder werkaanbod dan in 2025 voor zowel klok als direct. April telde één veildag minder dan het jaar ervoor. Dit komt omdat Koningsdag dit jaar op een doordeweekse dag (maandag) viel. Op deze maandag werd er niet geveild. De dinsdag na Koningsdag was daardoor zeer druk.

Er waren veel (klokvoorverkoop-)transacties, met daarbovenop een vervelende logistieke storing in Aalsmeer. Ondanks een (extra) vroeg-veildag bleven de aflevertijden aan het einde van de dag uitdagend op locatie Aalsmeer. De logistieke performance was overall goed.

© Royal FloraHolland

Dit ging goed
De beschikbaarheid van fust en stapelwagens was goed. Ook was de Auction-uptime hoog: 99,96%. Daarnaast was de leverbetrouwbaarheid hoog, wat betekent dat leveringen correct zijn uitgevoerd.

Dit kon beter
Tijdens de logistieke verstoring op de dag na Koningsdag waren de prestaties op het gebied van tijdigheid van uitlevering vanuit Aalsmeer lager.

Wat is de verwachting voor mei?
Met de gebruikelijke Moederdagen in aantocht is mei van oudsher een drukke maand en nemen de aantallen verder toe. Dit jaar heeft mei twee veildagen minder dan 2025. Hemelvaart valt dit jaar twee weken eerder dan in 2025. Daarnaast viel Pinksteren vorig jaar nog in juni, maar dit jaar in mei. In combinatie met de Franse Moederdag zorgt dit, naar verwachting, voor extra drukte. De dinsdag na Pinksteren (26 mei) is daarom een vroeg-veildag.

Bron: Royal FloraHolland

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer