U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Veilingmeesterscolumn:

Van bloemencorso tot veilingklok

Wie de afgelopen weken door de Bollenstreek kwam, kon er niet omheen: de lente is echt begonnen. Veilingmeester Luus Hooyman zag het allemaal van dichtbij. Van kleurrijke velden en drukbezochte evenementen tot een levendige handel op de klok. In deze column neemt zij je mee in de sfeer van de streek én de laatste ontwikkelingen op de veiling.

© RFH

Wat is het een feestelijke periode in de Bollenstreek. De lente wordt hier volop gevierd. De Keukenhof en de omliggende velden staan in de meest spectaculaire kleuren. Terwijl ik er met de fiets doorheen trek, lijkt alles dit jaar nog intenser. Overal zie je toeristen die genieten van het landschap. Dat geeft een geweldige sfeer in de regio.

Afgelopen weekend was daar ook het bloemencorso. Prachtig versierde wagens reden 's avonds sfeervol verlicht door Noordwijkerhout en trokken zaterdag van Noordwijk naar Haarlem. Het was niet alleen een feest voor de streek, maar ook een mooie promotie voor ons vak. Het weer zat mee, dus er werd volop genoten.

De sector laat zich zien
Een week eerder stond "Kom in de Kas" op het programma. Een mooi promotie-evenement dat laat zien wat onze sector allemaal te bieden heeft. Ik bracht een bezoek aan de kassen van Roelofarendsveen. De sfeer was goed en er was een mooie variatie aan bloemen- en plantenbedrijven te zien. De wandelroute gaf bezoekers een bijzonder kijkje achter de schermen bij bedrijven die hun deuren hadden geopend.

Lelies, ontmoeting en competitie
Ook op veilinggebied was er genoeg te beleven. Tijdens de productdag van de lelies stemden de kwekers positief over de promotie van hun product voor de komende twee jaar. Dat is een mooi signaal. Er waren ook veel kopers aanwezig; dat maakte de dag een goed moment om elkaar te ontmoeten en bij te praten. Ik mocht het veilingspel leiden op de historische klok in de Historische Tuin van Aalsmeer. Dat was een leuke competitie tussen kwekers en inkopers, op een prachtige locatie.

Veranderingen op de klok
Op de klok zien we ondertussen duidelijke verschuivingen. Het tulpenseizoen loopt ten einde en pioenen en hortensia's maken hun opwachting. De prijsvorming voor deze producten is redelijk tot goed, net als bij de overige zomerbloemen. Vooral de kleuren roze en wit zijn momenteel populair.

Bij rozen zien we dat de prijsvorming weer aantrekt na een mindere periode. De kopers nemen grotere partijen af en de gemiddelde prijs zit in de lift. Laat de consument zich nog steeds verleiden tot het kopen van een bloem of plant nu alles duurder wordt?

Juist daarom blijft het belangrijk dat we onze producten goed blijven promoten. Want of het nu gaat om een bloemencorso, een open kas of de handel op de klok: bloemen en planten blijven iets bijzonders, en dat moeten we samen blijven uitdragen.

Tot slot nog even praktisch: aankomende maandag is het Koningsdag en zijn we dicht. Dinsdag beginnen we vroeg met veilen: bloemen om 5 uur en planten om half 6.

Voor meer informatie:
Royal FloraHolland
https://www.royalfloraholland.com/

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer