Nover Transport startte afgelopen november met het afnemen van de dienst ‘Connect verlegd’. Deze dienstverlening van Royal FloraHolland richt zich op het intern afleveren bij klanten, de zogenaamde ‘last mile delivery’.
Voorheen liet Nover Transport andere partijen de karren binnen de veilingmuren naar de klanten uitrijden. Door de karren nu bij Connect Logistiek af te leveren, krijgt Nover betrouwbare en efficiënte dienstverlening naar onze gezamenlijke klanten. De karren worden binnen het uur afgeleverd en nachthandel in de juiste conditionering opgeslagen, voordat het wordt uitgereden in de vroege ochtend.
De implementatie van deze dienstverlening was een secuur traject. Eerst is begonnen op Royal FloraHolland locatie Aalsmeer, daarna werd dit verder uitgebreid naar de andere locaties.
Snel schakelen
Wat voor Nover Transport belangrijk is dat de lijntjes kort zijn en er snel geschakeld kan worden. Zoals Carlo Wielders, Operationeel Directeur bij Nover Transport, het omschrijft: “Wanneer er iets fout gaat, gaat het erom dat je elkaar dan snel weet te vinden om het op te lossen. Dit samen snel oplossen van klantvragen en een betrouwbare dienstverlening zorgt voor een prettige en duurzame samenwerking.” Middels het track en trace systeem van de veiling kan exact achterhaald worden hoe laat de karren binnenkomen en hoe laat ze worden afgeleverd.
bron: Royal FloraHolland