Hortus Haren gaat botanische kas slopen
De tropische kas werd gebouwd in 1966 en was in die tijd de grootste van Nederland. In 2015 echter bleek dat de technische staat ervan als onvoldoende werd beoordeeld. Dat was aanleiding om met het oog op de veiligheid van het publiek en de medewerkers de kas te sluiten. De kosten van herstel zou in de miljoenen lopen.
De verhuizing van planten, meubels, apparatuur en mensen is inmiddels achter de rug. Personeel en het belangrijkste deel van de beplanting hebben binnen de Hortus een nieuw onderdak gekregen. In de loop van januari wordt gestart met de afbraak van de kas en de sanering van de grond. Op het 65 meter lange doek, dat het zicht aan het bouwterrein onttrekt, zal worden verwezen naar het ontwerp voor de nieuwe aanleg. Tijdens de 4 maanden durende werkzaamheden blijven de tuinen gewoon open.
De verwarming van de kas werd enkele jaren geleden al uitgeschakeld. “Die kas een uur verwarmen kostte net zo veel als een Gronings huisgezin in een jaar aan gas verbruikte", verklaarde de botanicus toen.