Tholen – Rozenkwekerij Marjoland uit Waddinxveen heeft onlangs geïnvesteerd in drie Meto UV-C-robots van Berg Hortimotive. Deze innovatieve machines zijn speciaal ontwikkeld om ziekten en plagen in de sierteelt effectief te bestrijden. De robots zijn aangeschaft in combinatie met een Meto Trans, waarmee het systeem volledig autonoom kan opereren.
Teeltspecialist Erwin van Adrichem van Marjoland licht toe dat met name echte meeldauw een terugkerend probleem vormt binnen de teelt. "Voorheen grepen we in door een combinatie van chemische en biologische middelen te spuiten. Een nadeel daarvan is dat we vocht in de kas brengen, wat weer extra energie kost om af te voeren. Met de UV-C-robots blijft het gewas droog, wat een belangrijk voordeel is."
© Steenks Service
Bij de keuze voor een nieuw systeem heeft Marjoland verschillende opties overwogen. Veel beschikbare machines bleken echter te breed en daardoor minder geschikt voor de bestaande kasinrichting. De Meto UV-C-robots bieden hierin uitkomst: ze zijn compact, rijden storingsvrij op accu door de kas en behandelen om de nacht elk pad. Daarnaast verwacht het bedrijf een aanzienlijke reductie in het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen. "We willen dit eerst een jaar monitoren voordat we daar concrete cijfers aan verbinden," vertelt Edwin.
De keuze voor Berg Hortimotive in combinatie met Steenks Service was voor Marjoland een logische stap, vertelt Erwin. Het bedrijf werkt al langer met machines van deze leverancier en waardeert met name de betrouwbaarheid en gebruiksvriendelijkheid.
© Steenks Service
UV-C licht als duurzaam alternatief
Waar ziekten en plagen traditioneel worden bestreden met chemische of biologische middelen, maken de Meto UV-C-robots gebruik van UV-C licht. Dit biedt volgens Erwin meerdere voordelen: het is duurzamer en voorkomt dat gewassen worden bespoten. Onderzoek toont aan dat UV-C licht bacteriën en schimmels net zo effectief kan bestrijden als conventionele gewasbeschermingsmiddelen.
Volledig autonome gewasbescherming
In combinatie met de Meto Trans functioneren de robots volledig autonoom. Dit systeem wordt ook vaak toegepast in combinatie met spuitrobots. Bovendien kunnen de UV-C-robots op maat worden gemaakt, zodat ze in vrijwel iedere kas optimaal inzetbaar zijn.
De levering van de machines vond plaats in december, vertelde Erwin, via Steenks Service, al jarenlang dealer van Berg Hortimotive. Inmiddels heeft de rozenkwekerij het systeem verder uitgebreid met drie extra robots voor andere locaties, wat het vertrouwen in deze technologie onderstreept.
© Steenks Service
Voor meer informatie:
Steenks Service
Tel: +31(0)174 510266
[email protected]
www.steenks-service.nl