Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Project van start voor meer biodiversiteit in glastuinbouwgebied

Veel glastuinbouwondernemers willen stappen zetten om tot meer biodiversiteit te komen. Maar hoe begin je daarmee? Ondernemers missen daarvoor praktische handvatten. Hoe maak je als ondernemer de juiste keuzes? Wat levert vergroting van de biodiversiteit op voor je bedrijf, je omgeving en je ketenpartners? Om antwoord op die vragen te vinden, is het project RISE gestart - Restoring Integrated Systems for Ecosystems - met een aftrap in glastuinbouwgebied Oostland in Zuid-Holland, zo meldt Rianne Valkenburg van Eindhoven University of Technology op de website van Het Nieuwe Doen in Plantgezondheid.

RISE brengt boeren, tuinders, bedrijven, overheden en onderzoekers samen om biodiversiteit onderdeel te maken van de dagelijkse praktijk én de economische keten.

Oostland
Een van de regio's waarin wordt gestart met RISE is glastuinbouwgebied Oostland in Zuid-Holland. Hier werken ondernemers, de gemeente Lansingerland, Glastuinbouw Nederland en regionale partners samen aan een sterke 'gebiedsecologie'. Denk daarbij aan groene-blauwe verbindingen, slimme infrastructuur, schoner water en meer biodiversiteit rondom én tussen de kassen. Doel is te komen tot een landschap dat zowel de glastuinbouw versterkt als de natuur verrijkt. Een tweede regio waarin wordt gestart is Reusel-Zuid in Noord-Brabant waarin met de akkerbouw wordt gewerkt aan biodiversiteitsverbetering.

Bron: Het Nieuwe Doen in Plantgezondheid

Gerelateerde artikelen → Zie meer