Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

"Klanten weten nu nóg beter wat ze bij ons kunnen kopen"

Vanuit het Duitse Sonbeck, zo'n half uur rijden vanaf de Nederlandse grens, runt Gerrit Vermöhlen bijna negen jaar zijn pioenenkwekerij Peonly. Sinds vader Gerd een jaar geleden met pensioen ging, staat Gerrit alleen aan het roer. Zijn belangrijkste richting? Het bedrijf verbreden, zodat inkomsten minder afhankelijk zijn van seizoensproducten alleen. "Door te werken met Floriday zijn onze processen efficiënter ingericht en is de zichtbaarheid voor internationale klanten toegenomen."

Gerrit is geen onbekend gezicht bij Royal FloraHolland. Want in 2020 – hij was net een jaar lid van de coöperatie – trad hij toe tot de Ledenraad. Sinds twee jaar is hij voorzitter van de commissie Finance. Lachend: "Ik ben net een klein kind, ik wil alles uitproberen. Dus toen ik hoorde van de vacature voor een ledenraadslid, meldde ik me aan." Nu, zes jaar later, is hij nog steeds meer dan tevreden met die keuze. "Ik krijg veel informatie over onze sector en markt en ik kan rechtstreeks invloed uitoefenen."

Ook Veiling Rhein Maas kent Gerrit op zijn duimpje. Hij groeide er letterlijk voor de deur op en ziet de veiling als een vanzelfsprekend onderdeel van de tuinbouw. "Veiling Rhein Maas biedt nog steeds een belangrijk regionaal afzetkanaal en een goed functionerende infrastructuur", zegt Gerrit daarover. "Tegelijkertijd staat de veiling – net als wij allemaal – voor de uitdaging om zich in een snel veranderende internationale markt duidelijk te positioneren en relevant te blijven voor kwekers."

© Royal FloraHolland

Efficiëntieslag met Floriday
Zo klein en glad als de knop is, zo weelderig en uitbundig is de pioenroos wanneer de bloem zich volledig prijsgeeft. Daardoor heeft de bloem – die Peonly verkoopt in een grote variëteit aan kleuren – iets magisch, iets exclusiefs. Dat vond ook Gerrits vader, die zo'n dertig jaar geleden als hobby met het kweken van snijpioenen begon. Die hobby groeide door de jaren heen uit tot een bedrijf, en na twintig jaar stapte Gerrit in.

"Als je een stabiel bedrijf op wil bouwen, dan kun je niet bouwen op seizoensproducten alleen", vertelt hij over zijn begintijd bij Peonly. "Toen ik bij Peonly instapte, zijn we daarom meteen gestart met de verkoop van stekken. En we verkopen nu ook potpioenen in allerlei soorten." Gerrit wijst op een pot met een rode pioen voor in de tuin. Innovatief is ook de houtachtige pioen, die wat wegheeft van een rijk bloeiende pioenboom. "Door deze toevoegingen aan ons assortiment verzekeren we ons jaarrond van opbrengsten."

Peonly handelt voor 100% via Floriday. Gerrit: "Nu alles goed is ingesteld, is het voor ons een onmisbaar instrument." Om goed van Floriday gebruik te maken, moesten bedrijfsprocessen flink op de schop. Het moest efficiënter en vooral: gestandaardiseerd. "Floriday is een catalogus. Je wil niet elke dag een nieuwe foto of nieuwe producten in die catalogus zetten. Dat betekent dat je niet te veel kunt variëren", legt Gerrit uit. "Nu we dat voor elkaar hebben, werkt het enorm goed. Het heeft ons bedrijf verder geprofessionaliseerd. We hebben nu bijvoorbeeld ook bloemen op voorraad, droog en in de koelcel. En klanten weten beter voor welke kwaliteit en producten ze bij ons terechtkunnen."

Ondersteund in het ondernemen
Ook maakt Peonly dankbaar gebruik van Floriday Daytrade. Een deel van de daghandel staat al in Nederland, waardoor het team van Gerrit ook kleinere orders slim en efficiënt kan afhandelen. "Het wordt steeds belangrijker om dichtbij onze klanten in Nederland te zitten. Vanuit onze kwekerij doet de vrachtwagen er twee tot drie uur over. Doordat we nu een voorraad hebben in Nederland, kunnen we even snel leveren als onze collega's daar."

Ook voor kopers geeft Floriday Daytrade een belangrijk voordeel, namelijk: flexibiliteit. Ze kunnen extra vroeg bestellen, of juist nog na de klok inkopen doen en zelf aangeven wanneer ze hun bestelling willen ontvangen – vandaag of morgen. "Daytrade maakt ons, net als klokvoorverkoop, als relatief kleine kwekerij een aantrekkelijkere zakenpartner voor kopers."

Alles bij elkaar maken de diensten van Royal FloraHolland Gerrit het ondernemen makkelijker: de klok, administratieve diensten, Floriday, de internationale marktplaats, maar ook: het contact met kwekers en kopers tijdens Ledensessies, beurzen en andere events. "Ik merk dat ik enorm veel leer van collega's. Dat maakt het onderlinge contact erg waardevol."

Het meest trots is Gerrit wel op de manier waarop het de Ledenraad lukt om de belangen van de achterban mee te laten wegen in besluitvorming in de coöperatie. "De samenwerking en discussies met de raad van commissarissen en het bedrijf zijn goed. Daar hebben we de afgelopen jaren een fijne modus in gevonden. Ik durf wel te zeggen dat we zonder de Ledenraad nooit zouden staan waar we nu staan. Daar ben ik wel trots op, ja."

Bron: Royal FloraHolland

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer