Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Startschot voor meermalige bloemenemmer Fc555

Na een periode van intensieve voorbereidingen neemt Royal FloraHolland vanaf 2 maart 2026 de nieuwe meermalige bloemenemmer Fc555 officieel in gebruik. Gevuld met het product Gerbera Aqua (op water) zijn de eerste transacties gerealiseerd. Hoe ziet de verdere uitrol van deze nieuwe bloememmer eruit?

"Met de introductie van de Fc555 zorgen we voor aanzienlijke verlaging van de ketenkosten en zetten we weer een stap in het verduurzamen van het verpakkingengebruik in de sierteelt."

© Royal FloraHolland

Eerste leveringen op Fc555 door Colours of Nature
Michel Duijvesteijn (commercieel manager bij Colours of Nature) wil zo snel mogelijk starten met het gebruik van de Fc555. Hij vertelt: "Bloemenverkoop in het retailschap is een vak apart. Om het retailkanaal optimaal te kunnen bedienen en te ontzorgen op het gebied van gerbera's, is Colours of Nature ontstaan. We hebben vijf leden, die op negen kwekerijen in Nederland het hele jaar door gerbera's kweken. In totaal worden op onze kwekerijen jaarlijks 240 miljoen minigerbera's geproduceerd. Hiermee zijn we de grootste leverancier van gerbera's in Europa. Samen leveren we een zorgvuldig geselecteerd assortiment aan gerbera's. Om goed aan de wensen van retail te kunnen voldoen, is niet alleen het assortiment belangrijk, maar ook een hoge mate van efficiëntie. De overgang van Fc996 naar Fc555 zorgt voor minder handling op onze tuinen, nu het opzetrek niet meer nodig is als we Fc555 gaan gebruiken. En dat betekent ook minder benodigde opslagruimte op onze kwekerijen. Onze testen hebben ook uitgewezen dat de kans op beschadigen afneemt in het nieuwe fust. Mooi dat we dan ook vandaag als eerste productgroep kunnen starten met deze nieuwe meermalige bloemenemmer."

Gefaseerde uitrol
RFH kiest voor een gefaseerde introductie per productgroep om voldoende beschikbaarheid te garanderen, ook in de drukkere tijden. Gebruik door andere dan de vrijgegeven productgroepen is daarom niet toegestaan.

Eerst breidt RFH het gebruik van Gerbera Aqua de komende periode gefaseerd verder uit en daarna volgt Gerbera Diamond. De vrijgave van deze tweede groep staat momenteel gepland rond juni 2026. Zodra de definitieve datum bekend is, volgt meer communicatie. Na de zomer van 2026 volgen andere productgroepen.

Bron: Royal FloraHolland

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer