Arvesta bestaat dit jaar 125 jaar. CEO Niek Depoorter sprak met VILT voor een terugblik op 125 jaar geschiedenis in de land- en tuinbouw. Tegenwoordig is Arvesta ook actief in de glastuinbouw, met belangen in onder meer Hortiplan en Van der Hoeven Horticultural Projects. Op die manier is Arvesta meer internationaal actief geworden.
Depoorter trad aan als CEO op 1 januari 2024, op een moeilijk moment. 2023 was een moeilijk jaar voor Arvesta. "De coronajaren waren absolute topjaren voor Arvesta, maar in 2023 keerde dat door de evolutie van de grondstoffenprijzen. Net als voor veel bedrijven was dat voor ons een uitdagend jaar. In 2024 zagen we een stuk herstel, ook omdat we een aantal zaken efficiënter hebben aangepakt op de grondstoffenmarkt. Voor 2025 zijn de definitieve resultaten er nog niet, maar we verwachten dat die in lijn liggen met 2024. Door de geopolitieke toestand heeft ons glastuinbouwsegment, dat wereldwijd actief is, het moeilijk gehad met een aantal grote projecten die on hold zijn gezet. Tegelijk presteerden onze kernactiviteiten in België beter dan het jaar voordien."
VILT vraagt Depoorter ook naar de overnames van de afgelopen jaren. "Groot worden is zeker geen doel op zich. Maar wie expertise wil uitbouwen en een betekenisvolle rol in de markt wil spelen, heeft nu eenmaal schaal nodig. De voorbije jaren hebben we een paar belangrijke overnames gerealiseerd. De komende periode ligt de focus daarom in de eerste plaats op het verzilveren van de synergieën die daaruit voortvloeien."