Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Opmars biologie in de kas: "Het is niet iets van de laatste jaren, dat gebeurt al heel lang"

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) maakte cijfers bekend die een trend laten zien: biologische bestrijders pakken plaaginsecten aan op bijna het volledige kassenoppervlak in Nederland. Thomas Kern herkent de cijfers direct uit zijn werkveld, vertelt hij in het AD. Als manager bedrijfsontwikkeling en strategie bij Royal Brinkman houdt hij zich hier dagelijks mee bezig. In het magazijn van het 's-Gravenzandse bedrijf is de omslag letterlijk zichtbaar: de opslag voor chemische middelen krimpt, terwijl de ruimtes voor biologische producten juist uitdijen.

De overstap naar biologisch is geen plotselinge modegril, verzekert Kern. "Al meer dan vijftig jaar worden natuurlijke vijanden, of beestjes, in de Nederlandse kasteelt gebruikt. Het is niet iets van de laatste jaren, dat gebeurt al heel lang", vertelt hij. Het begon met praktische problemen. Chemische middelen verloren hun kracht door resistentie bij insecten en medewerkers klaagden over huidreacties en allergieën.

Gerelateerde artikelen → Zie meer