Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Droogbloemen van Hollandse bodem

Al vijftig jaar staat Lamboo Dried & Deco B.V. bekend als een specialist in droogbloemen. Het bedrijf beheerst vrijwel de volledige keten: van zaadselectie en veldteelt tot drogen, veredelen en het samenstellen van commerciële boeketten. De eigenaar is Anders Invest uit Maarsbegen en CEO Wouter de Keizer, die sinds een jaar aan het roer staat, benadrukt dat deze volledige controle zorgt voor constante kwaliteit, flexibiliteit en een lage ecologische footprint.

"Het merendeel van onze bloemen zaaien wij rond maart gewoon buiten in Nederland. Rond juli wordt de oogst binnengehaald, waarna we de bloemen drogen volgens een speciaal procédé en op voorraad houden", legt De Keizer uit. "Onze producten gaan de hele wereld over en staan bekend om hun ongeëvenaarde kwaliteit." Lamboo levert zowel bulkproducten als kant-en-klare boeketten rechtstreeks aan retail, groothandelspartijen en via de veiling.

© Lamboo Dried & Deco CEO Wouter de Keizer van Lamboo Dried & Deco

Duurzaam alternatief voor plastic bloemen
Droogbloemen winnen de laatste jaren aan populariteit. Volgens De Keizer speelt duurzaamheid een grote rol: "Europese inkopers zoeken naar alternatieven voor plastic bloemen, oftewel zijdebloemen. Dat komt door een nieuwe generatie consumenten die bewuster kijkt naar de footprint van hun aankopen."

De bloemen van Lamboo blijven minimaal een half jaar mooi en kunnen daarna volledig biologisch worden verwerkt, op de composthoop of in de groene bak. "Super duurzaam", aldus De Keizer.

© Lamboo Dried & Deco

Trendbewuste boeketten
Het assortiment van Lamboo wordt ontwikkeld door een ervaren team dat trends wereldwijd volgt. "Ons devies is simpel: we maken iets moois met Hollandse gedroogde bloemetjes. Die combineren we tot commerciële boeketten voor verschillende markten", zegt De Keizer. Hij merkt dat het aanbod plastic bloemen enorm is en ziet daarin juist kansen voor Lamboo: een natuurlijk, duurzaam alternatief voor de bewuste consument.

Van fashion naar bloemen
De Keizer heeft een achtergrond in de modewereld, waar hij veel ervaring opdeed met merkbouw, positionering en het vertalen van trends naar commerciële producten. "Het leiden van een bedrijf draait om mensen. Die patronen zijn redelijk universeel. Ik zie Lamboo ook als een modebedrijf: ons product belandt uiteindelijk bij iemand op de keukentafel. B2B bestaat voor mij eigenlijk niet."

De grootste uitdaging bij Lamboo was volgens hem het implementeren van nieuwe ideeën en strategieën binnen het bedrijf. Inmiddels is de huisstijl vernieuwd en wordt de nieuwe strategie breed gedragen.

© Lamboo Dried & Deco

Markt, kansen en toekomstplannen
De Keizer ziet zowel uitdagingen als kansen in de markt. "De grootste uitdaging is of de oogst goed van het veld komt. De kansen liggen vooral in het feit dat nog relatief weinig consumenten droogbloemen kennen." Hij wijst op de groeiende vraag naar duurzame, traceerbare producten die natuurlijk afbreekbaar zijn.

Voor de komende jaren wil Lamboo de bekendheid van droogbloemen vergroten en nieuwe productsoorten introduceren. "Wat in de jaren '70 een hype was, beleeft nu een razendsnelle revival. Ons uitgangspunt blijft altijd: duurzaam en natuurlijk."

Beurzen als inspiratie en kans
Lamboo presenteerde recentelijk de nieuwe merkidentiteit Sustainable Dutch Dried Flowers op beurzen zoals Ambiente, Christmasworld en Milano Home. De reacties waren positief, zowel van bestaande als nieuwe afnemers. De Keizer merkt dat het enorme aanbod aan plastic bloemen op deze beurzen de unieke positie van Lamboo nog duidelijker maakt. "Wij zijn de enige speler die vrijwel de gehele keten in eigen huis beheerst. Dat ondersteunt onze strategie en vergroot onze kansen als natuurlijk alternatief."

Beurzen blijven een belangrijk kanaal voor nieuwe klanten en inspiratie. Na het succes in Frankfurt en Milaan onderzoekt Lamboo welke andere internationale beurzen relevant kunnen zijn om het merk verder te laten groeien.

Voor meer informatie:
Lamboo Dried & Deco B.V.
2e Poellaan 8
2161 CJ Lisse
+31 252 213 109
[email protected]
www.lamboodrieddeco.nl

Anders Invest
Andersteinweg 2
3953 BA Maarsbergen
085 401 9312
[email protected]
www.andersinvest.nl

Gerelateerde artikelen → Zie meer