De AccuPower Demo-dag op 15 januari bij ondernemer Jan Knijnenburg in Den Haag is druk bezocht. Ondernemers uit de tuinbouw, retail en utiliteit kwamen samen om in de praktijk te zien hoe zij zelf regie kunnen nemen over hun energie in een volatiele energiemarkt. De opkomst was groot en de interesse concreet: veel aanwezigen gaven aan te willen doorpakken.
De energiemarkt wordt gekenmerkt door sterke prijsschommelingen en toenemende netcongestie. Hierdoor lopen bedrijven steeds vaker tegen de grenzen van hun netaansluiting aan. Dat belemmert groei, elektrificatie en verduurzaming. Tijdens de demodag liet AccuPower zien dat zij hier vandaag al oplossingen voor hebben, mits ondernemers energie slimmer organiseren.
© AccuPower
Van bedenken naar doen
De aanwezige ondernemers benadrukten dat zij niet langer in de verkennende fase zitten. Zij zoeken oplossingen die direct toepasbaar zijn. De demonstratie bij Jan Knijnenburg maakte inzichtelijk hoe energieopslag en slimme aansturing daadwerkelijk functioneren op een locatie waar continu vraag is naar betrouwbare energie.
Gebruiksvriendelijk Nederlands EMS
Bezoekers kregen live een demonstratie van de zakelijke batterijsystemen van AccuPower, aangestuurd door hun slimme Nederlandse Energie Management Systeem (EMS). Met dit systeem kunnen bedrijven opgewekte of goedkope energie opslaan, piekbelastingen beperken en hun afhankelijkheid van het elektriciteitsnet verminderen. Opvallend was de brede terugkoppeling dat het EMS gebruiksvriendelijk is, overzichtelijk werkt en goed aansluit op de Nederlandse markt en regelgeving.
'We merken dat ondernemers klaar zijn voor de volgende stap,' zegt Sam van Zeijl van AccuPower. 'Ze willen niet eindeloos blijven praten over netcongestie, maar zoeken oplossingen die vandaag al werken. Met onze batterijsystemen en het Nederlandse EMS geven we hen daadwerkelijk de regie terug over hun energie.'
Praktijkvoorbeeld bij Jan Knijnenburg
De demo-locatie in Den Haag liet zien hoe volledige regie over energieopwekking, -opslag en -gebruik in de praktijk werkt, onder meer op een laadplein. Dit praktijkvoorbeeld sprak veel ondernemers aan die momenteel worden beperkt door hun netaansluiting, maar wel willen blijven groeien. Deze video geeft een impressie van de situatie bij Jan Knijnenburg:
Voor meer informatie:
AccuPower 
[email protected]
https://www.accupower.nl/