Op woensdag 25 februari opent Glastuinbouw Nederland HortiContact 2026 met een uitgebreide sectorupdate. Van nieuwe regelgeving rond energie, water, arbeid en plantgezondheid tot de lobby-agenda in Den Haag en Brussel. "Een waardevolle start van het beursbezoek in een jaar waarin veel verandert voor ondernemers."
Vooruitkijken: ambities en randvoorwaarden voor een sterke sector
De sector werkt hard aan grote transities. "In 2027 willen we voldoen aan de doelen uit de Kaderrichtlijn Water, in 2030 telen we met minder chemie en in 2040 is de sector klimaatneutraal. Richting 2050 maken robots en volautomatische systemen steeds meer handmatig werk overbodig. Deze ambities zijn haalbaar, mits de randvoorwaarden kloppen en we als sector grote stappen gaan zetten. Daar ligt een rol voor de overheid door te zorgen voor een betrouwbaar ondernemersklimaat en voldoende ruimte voor innovatie. En dus ook een taak voor Glastuinbouw Nederland door de ambities en uitdagingen continue onder de aandacht te brengen voor politici en beleidsmakers."
Ontwikkelingen in beleid, regelgeving en praktijk
Tijdens de sectorupdate geven de beleidsspecialisten van Glastuinbouw Nederland bezoekers een actueel beeld van de belangrijkste ontwikkelingen die op de glastuinbouw af komen:
- Adri Bom-Lemstra, voorzitter Glastuinbouw Nederland
Lobby-agenda Den Haag en Brussel en de rol van sectorcommunicatie - Guus Meis, beleidsspecialist Water & Omgeving
Kaderrichtlijn Water, gietwatervoorziening en impact op bedrijven - Alexander Formsma, beleidsspecialist Energie & Klimaat
Het energiebeleid, waaronder ETS2 en de bijmengverplichting groen gas - Tom Prins, beleidsspecialist Plantgezondheid
Gewasbeschermingsmiddelen en biociden - Jacqueline Kroon, beleidsspecialist Arbeid
Goed werkgeverschap, inlenerschap en de arbeidsmarkt
Kijk hier voor meer informatie
Programma – woensdag 25 februari
10.30 uur – Inloop
11.00 uur – Opening
11.05 uur – Sectorupdate door bovengenoemde sprekers
12.30 uur – Netwerklunch
13.00 uur – Opening beurs
Praktische informatie
- Datum: woensdag 25 februari 2026
- Tijd: 11.00 – 13.00 uur
- Locatie: Congreszaal 1, Evenementenhal Gorinchem
- Toegang: gratis met een HortiContact-ticket. Vink in het aanmeldformulier bij stap 4 (kennissessies) de Sectorupdate aan.
Meer verdieping op de beursvloer
Na het plenaire programma verzorgt Kas als Energiebron een doorlopend workshopprogramma in het KasLokaal op 25 en 26 februari vanaf 13.00 uur. Daar staat innovatie centraal: van energie en techniek tot nieuwe teeltsystemen. Zo sluit praktische verdieping naadloos aan op de brede sectorontwikkelingen uit de ochtend.
Bron: Kas als Energiebron