Gijs Wubbe is medeoprichter van NextEnergy, een energiebedrijf met dynamische contracten. Gijs' verhaal begon in de glastuinbouw, lang voordat het idee voor een eigen bedrijf ontstond. Hij werkte jarenlang bij Powerhouse, een energiehandelsplatform voor die sector. "Daar zag ik ondernemers die energie écht begrepen," vertelt hij aan de MKB Servicedesk. "Ze verdienden niet alleen geld met hun gewassen, maar ook met elektriciteit."
Dat zit zo: veel telers werken met een warmtekrachtkoppeling (WKK). Dat is een installatie die gas verbrandt en tegelijk warmte en elektriciteit opwekt. "De warmte gebruiken ze in de kas, de elektriciteit leveren ze op momenten met hoge prijzen terug aan het net," legt Gijs uit. "Is de prijs laag, dan wachten ze of gebruiken ze de stroom zelf. Zo stemmen ze hun productie heel bewust af op de energiemarkt."
Het zaadje werd geplant
Dat niveau van betrokkenheid fascineerde Gijs. "In de glastuinbouw is energie een actief stuurmiddel. En dat terwijl de gemiddelde eindgebruiker geen idee heeft wat energie op een bepaald moment kost, laat staan wat slimme keuzes opleveren." Dat contrast zette hem aan het denken. Wat als je die inzichten toegankelijk maakt voor huishoudens en ondernemers?
Het idee liet hem niet meer los. "Ik was op dat moment verantwoordelijk voor IT bij Powerhouse, onderdeel van Essent. Een goede baan, goed salaris, veel zekerheid. Maar het idee bleef knagen. Uiteindelijk heb ik die zekerheid losgelaten om samen met Frederik NextEnergy op te richten."
Op de website van de MKB Servicedesk vertelt Gijs meer over NextEnergy.