Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Eerste editie Myplant & Garden Middle East biedt gerichte belangstelling en internationale aandacht

De eerste editie van Myplant & Garden Middle East 2025 vond van 15 t/m 17 november plaats in het Dubai Exhibition Centre, Expo City Dubai. De beurs werd geopend onder auspiciën van het ministerie van Klimaatverandering en Milieu en trok vertegenwoordigers uit overheid, wetenschap en internationale tuinbouwbedrijven. De officiële opening werd verricht door Z.E. dr. Mohammed Salman Alhammadi en Z.E. Marwan Ahmed Bin Ghalita, in aanwezigheid van diverse internationale delegaties.

© Myplant & Garden

De introductie van de beurs sluit aan bij de ambitie van de VAE om klimaatbestendige, natuurpositieve steden te ontwikkelen, passend binnen 'We the UAE Vision 2031'. Meer dan 100 standhouders presenteerden oplossingen voor tuinbouw in droge klimaten, slimme irrigatie, klimaatadaptieve plantproductie en nieuwe kastechnologieën – allemaal gericht op uitdagingen als waterschaarste, hoge temperaturen en woestijnvorming.

Het conferentieprogramma behandelde thema's zoals natuurpositieve stedelijke planning, waterbeheer, biodiversiteitsherstel en circulaire ontwerpprincipes. Volgens beursdirecteur Valeria Randazzo vormen de discussies en innovaties een belangrijke impuls voor groenere stedelijke ontwikkeling in de regio.

© Ed de Groot | Wim Zandwijk

Reacties van Nederlandse deelnemers
Ook Nederlandse bedrijven waren aanwezig. Ed de Groot van 247flowers.online stond voor het eerst op de beurs en noemt de deelname "absoluut de moeite waard".

Wim Zandwijk van Muller Seeds zag een "rustige, maar zeer gerichte belangstelling". De eerste beursdag verliep goed met voldoende bezoekers; voor dag twee lag de verwachting hoger, en de derde dag was het erg rustig.

© Myplant & GardenLorenzo Fanara, Italiaanse ambassadeur in de VAE

Voor meer informatie:
Myplant & Garden
[email protected]
myplantgarden.com

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer