Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

​Stand van zaken seizoenarbeid Vlaamse tuinbouw

Boerenbond deelt een stand van zaken van de seizoensarbeid in de Vlaamse tuinbouw. Zo is de fiscale compensatie voor de groente- en fruitteelt (de niet-doorstorting van een gedeelte van de bedrijfsvoorheffing) door het Grondwettelijk Hof vernietigd. De FOD Financiën vordert de niet-doorgestorte bedragen op. Er moet effectief tegen eind januari 2026 tot terugbetaling worden overgegaan. Boerenbond geeft de raad om te wachten met de betaling.

Ook heeft Federgon nog een tweede procedure ingeleid tegen het KB inzake de 100 dagen seizoenarbeid bij de Raad van State omdat de 100 dagen niet gelden voor interimkrachten. Over deze procedure is nog geen uitspraak, want deze zaak moet eerst nog gepleit worden.

​Sinds 1 januari 2023 zijn de bedienden die in de bedrijven van Boerenbond werken toegevoegd aan de paritaire comités voor de land- en tuinbouw. Zo kunnen bedienden die leidinggeven aan arbeiders ook gebruikmaken van de flexibiliteit van 11 uur per dag en 50 uur per week. Ook zullen bedienden op hetzelfde ogenblik als arbeiders – in de december – ecocheques ontvangen. Vroeger gebeurde dat in juni. In de vroegere regeling van het aanvullend paritair comité voor bedienden (PC 200) moest de werkgever zelf de ecocheques bestellen. Nu is de procedure identiek als voor de arbeiders.

Bron: Boerenbond

Gerelateerde artikelen → Zie meer