Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

"Maak cybersecurity net zo vanzelfsprekend als brandveiligheid"

Royal FloraHolland maakt een ingrijpende digitale transformatie door. Een complex proces met belangen voor een hele sector. Aan het roer van deze transformatie staat cio André van der Linden. Hoe leid je een traditionele coöperatie, gebouwd op fysieke hubs en persoonlijke relaties, succesvol het digitale tijdperk in? 'Vanaf het begin was de meest gestelde vraag: zijn mijn data wel veilig bij jullie?' vertelt hij aan Management Scope.

'Cybersecurity is een van de grootste uitdagingen voor de sector,' aldus André. 'Voor Royal FloraHolland zelf hebben we onze zaken op orde. We zijn altijd al gemotiveerd geweest om beschikbaarheid en veiligheid te garanderen, dus wetgeving als NIS2 is voor ons geen enorme stap. De kwetsbaarheid zit echter in de keten. Uit ons recente Trendrapport Sierteelt blijkt dat slechts 13 procent van de ondernemers zich volledig gedekt acht tegen cybercriminaliteit, en 42 procent zelfs helemaal niet met cybersecurity bezig is. Kwekers denken vaak: ik ben te klein om interessant te zijn voor criminelen. Maar ze vergeten dat hun hele operatie, de klimaatbeheersing in de kas, de koelcellen, steeds meer digitaal wordt aangestuurd en dat ze dus zeer kwetsbaar zijn.'


Gerelateerde artikelen → Zie meer