Op donderdag 18 september vond er een Ledenraadsbijeenkomst plaats van Royal FloraHolland. Naast de Ledenraadsleden waren de directie en de voorzitter en vicevoorzitter van de RvC aanwezig. Tijdens deze bijeenkomsten neemt de Ledenraad de tijd om een aantal actuele onderwerpen wat uitgebreider met elkaar te bespreken.
© Royal FloraHolland
In de ochtend was er het gesprek van de voorzitter Ledenraad Marcel van der Lugt met de Ledenraad waarbij o.a. signalen die van leden zijn binnengekomen richting de Ledenraad werden besproken. Daarna nam voorzitter RvC Evert van Helvoort kort het woord om te informeren over de tijdelijke directiewijzigingen. David van Mechelen gaf vervolgens een kort overzicht vanuit het bedrijf over de stand van zaken op diverse onderwerpen zoals de financiën, de vooraankondigingen, indicatieve tarieven (definitieve tarieven worden op 11 december vastgesteld) en een doorkijk naar 2026.
's Middags is er inhoudelijk met elkaar gesproken over het tariefstelsel en eventuele wijzigingen daarop. In groepen zijn de verschillende onderdelen besproken. Het waren goede discussies met waardevolle input waar het bedrijf verder mee aan de slag kan. Op deze manier bespreekt de ledenraad met het bedrijf het proces om te komen tot een nieuw tariefmodel dat naar verwachting vanaf 2027 geldt en nog meer recht doet aan de verschillende soorten kwekers.
Onder de noemer 'versterk de coöperatie' is een nieuwe coöperatie campagne gelanceerd 'Samen maakt sterk'. Wat verbindt ons nu en waarom zijn we lid van de coöperatie? Aankomende periode gaan ze dat ook verder met leden tijdens de Ledensessies en de Dag van de Coöperatie uitwerken. Kijk op deze pagina voor meer informatie.
Op 9 oktober a.s. is er een informele Ledenraadsvergadering. Ze spreken dan nader over een aantal onderwerpen zoals de Code of Conduct (gedragscode) en de rol van Royal FloraHolland in Public Affairs.
Bron: Royal FloraHolland