Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Vanaf 1 oktober vervangen PCR-toetsen ELISA voor diverse siergewassen

Vanaf 1 oktober 2025 introduceert Naktuinbouw de PCR-toetsmethode ter vervanging van de ELISA voor de volgende gewassen in de families: Apocynaceae, Lamiaceae, Mesembryanthemaceae, Ranunculaceae en Verbenaceae. Vanaf die datum is het voor deze gewassen niet meer mogelijk om een ELISA-toets aan te vragen.

Eerder gaf Naktuinbouw aan vanaf 1 augustus voor de familie Caryophyllaceae de ELISA-toetsen te vervangen door PCR-toetsen. Dit is uitgesteld tot een later moment.

Op dit moment werkt Naktuinbouw nog aan een verdere planning per familie.

Bekijk het overzicht van alle gewassen waarbij alleen nog PCR-virustoetsen worden uitgevoerd.

Potyvirus
De Potyvirus-toets vormt voorlopig nog een uitzondering en toetst Naktuinbouw nog wel met ELISA. Deze toets omvat een hele grote groep virussen, waardoor de ontwikkeling van een PCR erg complex is en voorlopig nog even op zich laat wachten. Hiervoor blijft nog steeds een apart monster nodig.

Bron: Naktuinbouw

Gerelateerde artikelen → Zie meer