De secretaris van ZLTO-afdeling Walcheren ontdekte onlangs een bijzonder feit: een jubilaris met een uitzonderlijk lange staat van dienst. Tinus de Visser uit het Zeeuwse Aagtekerke kreeg begin augustus een speciale taart uitgereikt van Peter Marinissen.
'Onze secretaris nam de ledenlijst eens door. Al spittend stuitte hij onverwacht op een lid dat al zeventig jaar is aangesloten bij de ZLTO. Dat is zeer bijzonder. Sterker nog, voor mij is dit de eerste keer dat ik zo'n jubileum meemaak', vertelt Marinissen.
Een vijftigjarig jubileum komt wel vaker voor, maar zeventig jaar is uniek. 'Dat kom je vrijwel niet tegen', stelt Marinissen, die al bijna tien jaar voorzitter is van ZLTO-afdeling Walcheren.
© ZLTO
Meer dan een oorkonde
Bij een vijftigjarig lidmaatschap wordt tijdens de voorjaarsvergadering van ZLTO Walcheren doorgaans een oorkonde uitgereikt. 'Dat hadden we nu natuurlijk ook weer kunnen doen. Maar iemand die al zeventig jaar ZLTO-lid is, verdient meer aandacht', aldus de afdelingsvoorzitter.
Daarom overhandigde Marinissen begin augustus een taart aan de jubilaris. De 95-jarige De Visser – begin november hoopt hij zijn 96ste verjaardag te vieren – is alle zeven decennia onafgebroken ZLTO-lid gebleven.
'Eerst was ik natuurlijk lid van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij ofwel ZLM. Toen ZLM fuseerde in 1999 werd ik lid van de ZLTO', blikt De Visser terug. Of hij een tevreden ZLTO-lid is? 'Ja, ja. Al die jaren was ik dat en ik ben dat nog steeds. En met nog steeds veel belangstelling', besluit hij.
Bron: ZLTO