Tholen - Tijdens de slotdag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn in Molenhoek ruim 15.000 gladiolen uitgedeeld aan wandelaars. De bloemen – die symbool staan voor kracht en overwinning – werden aangeboden aan alle 40 en 50 kilometer-lopers door de kwekers van VIGO Gladiolus, in samenwerking met hun relaties.
" De actie is inmiddels een vaste traditie geworden" , vertelt Ted Kortekaas van VIGO Gladiolus. "Het is voor ons een manier om de gladiool extra onder de aandacht te brengen. Daarnaast is het ook een mooi moment om met collega's, klanten en relaties samen te komen." Bij het Van der Valk Hotel in Molenhoek werden de gladiolen uitgedeeld onder het genot van een hapje en drankje. "Het was een gemêleerd gezelschap," aldus Ted. "Van klanten tot collega's en concullega's, het hele gladiolenvak was goed vertegenwoordigd. Zelfs veilingmeesters van Royal FloraHolland waren van de partij."
Over de gladiolenteelt dit jaar is Ted positief. "De gladiolen groeien goed op het land. Dat is jaren lastiger geweest vanwege de regen. Nu hebben we juist veel moeten beregenen, en ik hoor van mijn kwekers dat de onkruiddruk hoog is. Maar dankzij het vroege planten en het mooie weer zijn we zeker een dag of veertien eerder dan gemiddeld."
Ook over de verkoop is Ted tevreden. "We hebben pittig bollen verkocht," vertelt hij. "We zijn flink op weg naar uitverkoop. Vorige week werd het areaal voor komend jaar bekend, en dat laat slechts een klein verschil zien van een paar hectare. Gemiddeld staan we er dus goed voor." Wit en rood blijven de meest dominante kleuren in de markt.
Kortom: het ging niet alleen goed met het uitdelen van de bloemen, ook de gladiolen zelf staan er dit jaar uitstekend bij.
Voor meer informatie:
Vigo Gladiolus
Ted Kortekaas
Tel: 06-51145809
[email protected]
www.vigogladiolus.nl

