Met relatief koel weer voor de tijd van het jaar is er van extra vraag naar elektriciteit om airco's gaande te houden deze week geen sprake. Vooral op winderige momenten is er deze week kans op lagere uurprijzen voor elektriciteit. Dinsdagmiddag rond 14u is zo'n moment.
Negatieve uurprijzen zien we al ruim twee weken niet. Op regenachtige momenten is er kans op hogere elektriciteitsprijzen. In een weekvooruitzicht wijst Brainchild Commodity Intelligence verder op de onzekere ontwikkeling van stapelwolken die bijna elke middag enige onzekerheid geeft aan onbalans.
Op de gasmarkt helpt het mee dat het geopolitiek momenteel relatief rustig is. Samen met weinig onderhoud aan onder meer Noorse gasinstallaties en ook iets afnemende concurrentie van andere niet-Europese markten om LNG, houdt BCI er rekening mee dat de prijzen horizontaal blijven bewegen, of net als afgelopen week iets dalen.
De eerstvolgende energie-update op dit kanaal verschijnt weer in week 33. Voor nu: fijne zomer, denk aan uw zonnepanelen en voorkom terugleverboetes in vakantietijd en denk nog eens goed na over welke assets de investering waard zijn om een goede energiestrategie te hebben de komende jaren. Onder het kopje 'energie' op GroentenNieuws zijn hier genoeg berichten over terug te vinden.
Uit de resultaten blijkt dat Nederland internationaal nog steeds wordt gezien als een veelbelovende markt voor geothermie. De European Geothermal Energy Council (EGEC) verwacht vanaf 2025 een duidelijke toename van de bedrijvigheid in geothermieprojecten in Europa, constateert Geothermie Nederland tevreden.