Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Nieuw systeem verdeelt natuurlijke insecten gelijkmatig zonder schade

Tholen - Benfried introduceert de Bio Sprinkler, een nieuw systeem voor de glastuinbouw gericht op het distribueren van natuurlijke vijanden binnen teelten. De Bio Sprinkler is een zelfrijdende eenheid ontworpen voor het zorgvuldig doseren van organismen zoals T. montdorensis, N. cucumeris en voermijten. Jelle Koop, Benfried: "Het is ontworpen voor gebruik op zowel monorail- als buisrailsystemen. En de installatie stelt tuinders in staat natuurlijke insecten gelijkmatig over hun gewas te verdelen zonder daarbij schade aan te richten aan de nuttige insectenpopulaties."

© Benfried

Met een werkbreedte die reikt tot 8 meter, biedt het systeem flexibiliteit in het bedienen van verschillende installaties binnen de kas. De gebruiker kan de dosering instellen afhankelijk van de specifieke behoeften van hun teelt en omstandigheden. Door de eenvoudige bediening kunnen ook niet-technische gebruikers de installatie vlot bedienen en aanpassen.

De werksnelheid van de Bio Sprinkler varieert tussen 35 en 70 minuten per hectare, afhankelijk van de configuratie en snelheid van de unit. De energievoorziening is gebaseerd op een accu die drie uur nodig heeft om volledig op te laden. Dit maakt het mogelijk voor glastuinders om meerdere hectare per dag te bedienen, met ondersteuning van een storingsdienst die beschikbaar is voor onderhoud en mogelijke technische problemen.

Het ontwerp is lichtgewicht en stil, wat zorgt voor minimale verstoring in de kas. Jelle: "De compactheid van de Bio Sprinkler maakt het een praktische keuze voor glastuinders die hun insectenmanagement willen optimaliseren binnen de ruimtebeperkingen van hun teeltsystemen."

Voor meer informatie:
Jelle Koop
Benfried b.v.
Hooipolderweg 1
2635 CZ Den Hoorn
Mob.: +31 (0)6 51285130
Tel.: +31 (0)15 2569356
https://benfried.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer