Tholen - "De verkoop is de afgelopen weken erg goed geweest," vertelt Rob Brussee van Van der Deijl Roses aan de telefoon. "De prijzen voor kwekers zijn over het algemeen wel tegenvallend, maar voor de handel is dat wel hartstikke goed, want die hebben erg lang hoge prijzen gehad."
© Van der Deijl Rob Brussee met de Renaissance roos
Renaissance
De aanvoer van rozen is goed, gaat hij verder. "Het is bovengemiddeld. Er zijn weinig kwaliteitsproblemen en de rozen zien er goed uit. Er is veel vraag naar roos Renaissance, een roze roos, rondom de Moederdagen. Deze komt van onze kwekers Florapura en Equinox. Toch zijn alle kleuren redelijk in trek in het voorjaar, maar we zagen wel dat deze nieuwe soort en soort Heidi extra geliefd zijn."
Luchtvracht
Luchtvracht blijft een spannend ding, als je het Rob vraagt. "Dat loopt nog niet vanzelf, maar met de juiste planning en geduld kom je een heel eind. De prijzen zijn nog steeds hoog en continuïteit blijft een uitdaging. Zendingen vertragen een halve dag, een hele dag, of worden vooruit gerold." Bij Van der Deijl Roses zorgen ze daarom altijd dat ze zendingen op voorraad hebben, zodat ze klanten altijd kunnen blijven bedienen.
"Er zijn genoeg vliegtuigen, maar in andere markten wordt er voor vracht meer betaald. Bloemen zijn wat dat betreft een ondergeschoven kindje. Wij zijn de opvullers en daar hebben airlines ook baat bij, maar als ze ergens anders hogere prijzen krijgen, zijn wij de eersten die minder bediend worden. Iedereen doet zeker zijn best, maar je merkt dat de keuze snel gemaakt wordt op basis van prijs," besluit Rob.
Voor meer informatie:
Rob Brussee
Van der Deijl
Tel.: +31 (0)71 366 0614
[email protected]
www.vanderdeijl.nl