Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Royal van Zanten

Fotoreportage: een kijkje in de kleurrijke wereld van chrysanten

Tholen - Het zonnetje schijnt, de stemming is goed en de chrysanten staan in volle bloei. Van 5 tot 7 maart is de bloeiproef snijchrysanten bij Royal Van Zanten in Rijsenhout. Telers, handelaren en andere geïnteresseerden stappen hier de kleurrijke wereld van chrysanten binnen.


Een kijkje in de proefkas, bekijk hier onze fotoreportage.

Rondje door de proefkas
Gasten worden bij de fleurige entree ontvangen met broodjes pulled chicken - die goed in de smaak vallen - en daarna is het tijd voor een kijkje in de nieuwe proefkas. Hier staan commerciële rassen én nieuwe selecties. Harold van Gennip, sr. Crop Specialist bij Royal van Zanten, legt uit hoe de rassen worden beoordeeld. "Licht heeft een grote invloed op hoe een ras zich ontwikkelt. Met LED zien we soms een andere reactie dan onder traditioneel belichte omstandigheden."

De proefkas is ingericht alsof het een echte kwekerij is, compleet met LED-belichting en luchtvochtigheidsbeheersing. "Alles wat hier hangt, hangt bij de telers ook," vertelt Harold. "Naast het testen van rassen in realistische omstandigheden, speelt datagedreven veredeling een steeds grotere rol in het selecteren van de beste soorten voor de toekomst."


Harold van Gennip, sr. Crop Specialist bij Royal van Zanten

Van zaailing naar consumentenfavoriet
Nieuwe rassen doorlopen een lang traject, van zaailing tot een potentiële hit op de markt. "Dat duurt een jaar of vier," legt Harold uit. "Tijdens deze proef kunnen we goed beoordelen welke rassen weer kans maken. Soms komen oude favorieten terug, zoals lichtroze chrysanten die in de jaren '90 populair waren. We kijken of zoiets weer in de markt past."

Voor ieder wat wils
Tijdens de bloeiproef wordt duidelijk dat smaken verschillen. "Voor telers is het vaak belangrijk dat een ras stabiel en rendabel is, terwijl de handel meer kijkt naar uitstraling. Supermarkten hebben weer hun eigen wensen. Gelukkig is er voor ieder wat wils. Een ras als Chic, bijvoorbeeld, doet het erg goed in Oost-Europa. Wit is daar enorm gewild en dit ras scoort hoog op kwaliteit. Hij is niet alleen intens wit is met een super fris fel groen hart, maar ook nog eens uitstekend verfbaar waardoor je jaarrond kan inspelen op seizoenen, festiviteiten en trends. Dit alles met een goede houdbaarheid."

Geïnteresseerden kunnen de bloeiproef nog tot en met 7 maart bezoeken bij Royal Van Zanten, Lavendelweg 15 in Rijsenhout.

Bekijk hier onze fotoreportage.

Voor meer informatie:
Royal Van Zanten
[email protected]
www.royalvanzanten.com