De afgelopen week stond voor Decorum in het teken van de groene planten- en bollenkwekers van Decorum.
Traditiegetrouw vond in week 50 de Decorum Winter Fair plaats. De huisbeurs is een beurs speciaal voor de groene planten kwekers binnen Decorum en werd ook dit jaar weer gehouden bij PlantWorld - JoGrow.
Voor het eerst vond dit jaar ook een aparte (bloem)bollenbeurs plaats om het bollenseizoen officieel in te luiden. Van der Gulik B.V., Borst Bloembollen, Middenweg Flowers, Boers Amaryllis, WF Leenen, Straathof Flowers en Van Noort Hyacinten deden samen mee. Op donderdag 14 december stonden de kwekers klaar om de bezoekers een warm welkom te heten op deze kleine Decorum huisbeurs in Ursem (Noord-Holland).
De organisatie werd erg gewaardeerd door de meer dan 50 bezoekende klanten, m.n. exporteurs. Zij konden ook gelijk zien hoe de tulpen bij Van der Gulik wel twee keer op kwaliteit worden gesorteerd. Eerst handmatig tijdens het plukken en vervolgens door een machine die door middel van heuse röntgenfoto’s de tulp nog eens extra selecteert om zo de meest homogene bosjes te maken.
Onderstaande video's geven een impressie van achtereenvolgens de Winter Fair en de Bollenbeurs:
bron: Decorum