Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Tuinbouwomzet Vlaanderen 10% gestegen in 2019

De Vlaamse land- en tuinbouwsector realiseerde in 2019 een eindproductiewaarde van 6 miljard euro. Dat is 8% meer dan in 2018, zo becijferde Statistiek Vlaanderen. Het gaat om de totale omzet van alle land- en tuinbouwactiviteiten in het Vlaamse Gewest. De netto toegevoegde waarde van de hele sector wordt geraamd op 1,5 miljard euro. Dat is een stijging van 16% t.o.v. 2018.

In 2019 was bijna twee derde van de totale eindproductiewaarde van de land- en tuinbouw afkomstig van de veeteelt (62%). Tuinbouw en akkerbouw waren goed voor respectievelijk 29% en 9% van de eindproductiewaarde.

Tegenover 2018 kende de omzet in de akkerbouw een toename met 19%, de tuinbouwomzet steeg met 10% en de veeteelt met 6% .

De 5 belangrijkste sectoren qua productiewaarde in 2019 waren varkens (1,57 miljard euro), melk en melkderivaten (979 miljoen euro), groenten (728 miljoen euro), runderen (596 miljoen euro) en niet-eetbare tuinbouwproducten (535 miljoen euro). Zij vertegen-woordigden samen 73% van de totale eindproductiewaarde van de land- en tuinbouwsector.

Publicatiedatum: