Abonneren
Vacatures
- R&D Trial Manager Vegetables | Team Lead
- Loodsmedewerk(st)ers Groente en Fruit
- Global Sourcing Manager
- Business Unit Manager Importeurs & Exporteurs
- Docent Teelt
- Area manager Asia & Outside Europe
- Buying Operations Manager (BOM Process)
- Bestuurslid
- Internationaal accountmanager Duitsland
- Manager Operations Ethiopia
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Westland Infra vreest achterstand energietransitie door wet VET
Verduurzaming door andere samenwerkingsverbanden
Westland Infra heeft zich ten doel gesteld om de komende 5 jaar zich in te spannen voor het realiseren van 4,9 PJ duurzame warmte voor en met de glastuinbouw. Een grote uitdaging voor de meest energie-intensieve sector van Nederland, waar verduurzamen bij alle marktpartijen hoog op de agenda staat. De slag naar hoogrenderende WKK's is gemaakt. Het vervolg hierop zijn duurzame oplossingen in de vorm van geothermiebronnen en warmtepompen.
Revoluties in de benutting van het energienet zijn nodig om de doelen te bereiken. Zogenaamde smart utility grids, waarin de commodity's elektriciteit, (groen)gas, duurzame warmte en CO₂ worden uitgewisseld. Stuk voor stuk ontwikkelingen waarbij steeds meer een beroep wordt gedaan op de netbeheerder als partij voor aanleg van netten, coördinatie, inbreng van kennis en aanbieden van slimme energie-oplossingen. Daar horen andere samenwerkingsvormen bij en dat wordt niet goed ondersteund door de wet VET.
De wet VET
Een dezer dagen wordt mogelijk een nieuwe wet aangeboden aan de Tweede Kamer door Minister Kamp (Economische Zaken), de wet Voortgang Energie Transitie (Wet VET). Onderdeel van deze wet is een inperking van de taken van de netbeheerder tot de wettelijke taken, namelijk het beheer van het elektriciteit- en gasnet. Door deze beperking vreest Westland Infra voor haar rol in de energietransitie, een rol waarvoor juist vanuit de regio veel behoefte aan is. Wet VET is een abstract van een eerder wetsvoorstel, wetsvoorstel STROOM, die meer ruimte laat voor vernieuwende samenwerkingsvormen.
Voor meer informatie:
Westland Infra
Postbus 1, 2685 ZG Poeldijk
(0174) 236 236
info@westlandinfra.nl
www.westlandinfra.nl
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-05-31 'Warmtepompen onvoldoende op waarde geschat'
- 2023-05-31 Vertrouwen glastuinbouw weer 'onder nul'
- 2023-05-30 Ctgb laat twee nieuwe gewasbeschermingsmiddelen toe
- 2023-05-30 Veiling Rhein-Maas te zien in het Duitse programma ‘Tagesthemen’
- 2023-05-26 Nieuw LED-protocol nu beschikbaar op Hortivation.nl
- 2023-05-25 Energiemanagement in de glastuinbouw: Ingewikkeld, maar kan ook 'heel lucratief zijn'
- 2023-05-24 Britse wetgeving veen: nog onduidelijk voor import
- 2023-05-19 Energie-update: Gasprijs zakt onder 30 euro
- 2023-05-19 Nederlandse visie op arbo in de maak
- 2023-05-19 “Moederdag staat altijd garant voor veel koopkracht op de klokken van Royal FloraHolland"
- 2023-05-16 Sierteeltexport en veilingomzetten gedaald, veilingomzet potplanten zet voorzichtig herstel in
- 2023-05-15 Dümmen Orange verlegt focus in succulenten
- 2023-05-15 Vermogen van land- en tuinbouwbedrijven in 2021 verder gestegen
- 2023-05-12 "Kwekers staan de bloemen uit de grond te kijken"
- 2023-05-12 Sierteelt verwacht piek op Moederdag, maar kwakkelend voorjaar en inflatie drukken stempel
- 2023-05-12 Vertraging EG-regeling 2023, openstelling niet meer voor de zomer verwacht
- 2023-05-10 Matig voorjaar resulteert in matige resulaten tuinbranche
- 2023-05-08 'Zomergasprijzen nu ruim onder 40 €ct/m3'
- 2023-05-05 Daar zijn de eerste voorjaarsproducten weer!
- 2023-05-04 Gas op de langere termijn toch weer wat duurder