
Het rijpingsproces van met name rozen en tulpen ( het overgrote deel van het assortiment dat supermarkten aanbieden), maar ook van bijvoorbeeld narcissen, hyacinten en freesia’s komt op gang zodra de bloemen niet meer gekoeld worden. Dat is prima op het moment dat ze in de vaas bij de consument staan maar niet zolang ze nog niet verkocht zijn. Door koeling behouden de bloemen hun versheid wat de duur van het uiteindelijke vaasleven ten goede komt.
Koude luchtcirculatie
“De werking van de Flow(cool)er is zodanig dat niet alleen de emmer en het water gekoeld worden op ca. 6 graden, maar ook de hele bloem inclusief de knop”, legt Philip uit. De emmers met bloemen staan hierdoor wel iets dieper in het meubel, maar met behulp van de bijbehorende spiegel wordt het effect van de beoogde, zoals tot op heden gehanteerde presentatie gecompenseerd.

Minder derving - meer durf
Een langere houdbaarheid heeft ook als voordeel, dat het verschil tussen zojuist aangeleverde bloemen en de bloemen die al een paar dagen staan, nauwelijks waarneembaar is. En dus het schap als geheel een boost krijgt en de ondernemer/bedrijfsleider/afdelingsverantwoordelijke ook meer aandurft. De tijdsdruk is immers minder hoog, men kan langer een breed en groter assortiment aanbieden en, niet onbelangrijk, men zal het merken in een toename van de omzet en een significantie daling van de derving zien. “Uit feedback van verschillende klanten blijkt dat zij de kosten er binnen een jaar uit hebben en zien zij bovendien dat de motivatie van het personeel om het bloemenschap aandacht te geven fors toegenomen is." De koeler heeft inmiddels zijn weg gevonden naar verschillende franchise vestigingen van Albert Heijn en ook heeft DisCoFlores er al verscheidene verkocht in de ons omringende landen.
De Flow(cool)er is verkrijgbaar in verscheidene afmetingen, in breedte variërend van 110 cm tot 250 cm.
Voor meer informatie:
DisCoFloresPhilip H. Eskes
M: + 31 (0)6 53419517
E: [email protected]
www.discoflores.com