Met een stevige wind blijven de elektriciteitsprijzen dinsdag opnieuw relatief laag. De EPEX-dagprijs komt uit op 65 euro per megawattuur. Maandag trad er voor het eerst in tijden ook weer een hoge piek op in de onbalansprijzen. In de ochtendspits op maandag schoot de prijs kortstondig omhoog tot 1662 euro per megawattuur.
Onstuimig zoals het buiten deze week is of wordt, is het op de TTF-gasmarkt allerminst. Maandag sloten de contractprijzen voor komende winter om en nabij de 32 euro per megawattuur af.
© ICE
De TTF-gasprijs voor het contract Q1 2026 t/m 20 oktober. Klik hier voor de actuele gascontractprijzen.
Bij vlagen kan harde wind tot lage onbalansprijzen leiden, maar als het flink regent, kan de prijs ook omhoog schieten, voorspelt Brainchild Commodity Intelligence in een weekupdate. De wind heeft ook invloed op de gasvraag. "De wind kan de komende weken voor een verminderde gasvraag vanuit stroom zorgen en ook de warmtevraag stelt de komende tijd weinig voor. Dat kan druk geven op de frontmaanden terwijl ook het LNG-aanbod goed blijft door een Europees premievoordeel vanwege de matige concurrentie van landen in Azië. Bovendien is door de lagere olieprijs oliegeïndexeerd LNG relatief goedkoop." Ook bij energiehandelsplatform Powerhouse wijzen we op de wind in hun weekupdate.
In de update staat BCI ook alvast stil bij Europese besluitvorming over Russisch LNG. Daarover werd maandag bekend dat EU-lidstaten instemden met een voorstel om vóór 2028 te stoppen met alle import van gas uit Rusland, meldt Nu.nl.