De negatieve uurprijzen zijn weer terug na de hittegolf. Tussen 12 en 16 uur zakt de prijs tot onder 0 vrijdagmiddag. Het brengt de EPEX-dagprijs met 76,7 euro per megawattuur direct ook op het laagste niveau van deze werkweek, waarin inmiddels het weer is omgeslagen naar minder warm en ook kans op een buitje.
De TTF-gasprijs is deze week voorzichtig weer gestegen. De contactprijzen voor komende winter liggen momenteel om en nabij de grens tussen 35 en 36 euro per megawattuur.
De TTF-gasprijs voor het contract 'winter 2025' t/m 3 juli. Klik hier voor de actuele gascontractprijzen.
De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuwe warmtewet die de ontwikkeling van warmtenetten en stadsverwarming uit het slop moet trekken. Zowel nieuwe als bestaande warmtebedrijven moeten voor meer dan 50 procent in handen komen van de overheid. De overheid probeert op deze manier het vertrouwen te winnen van toekomstige gebruikers van warmtenetten, weet de NOS.