Tholen - Tuprotec introduceert de C1 Mobiele Desinfectiewagen. De unit levert ozonverrijkt water dat oppervlakken grondig reinigt en desinfecteert, zonder de noodzaak van chemicaliën of heet water.
De compacte, verrijdbare unit biedt telers een flexibele oplossing voor het schoonmaken van onder andere glas, verwerkingsapparatuur, waterbakken, spoelvaten en tanks. "De kracht van de C1 zit in het gemak en de effectiviteit," vertelt Lies van Geest van Tuprotec. "Je rijdt de wagen eenvoudig naar de plek waar je wilt reinigen, sluit hem aan, drukt op de knop en hij doet zijn werk."
Krachtige desinfectie met ozon
Het hart van de C1 is het ozonsysteem, dat regulier tuinbouwwater verrijkt met ozon. "Ozon is het krachtigste ontsmettingsmiddel dat er is," aldus Lies. "Doordat het direct werkt bij contact, krijg je een hoog desinfecterend effect zonder reststromen. Daarmee is de oplossing niet alleen effectief, maar ook milieuvriendelijk."
De unit levert water met een capaciteit van 85 liter per minuut, wat voldoende is voor het grondig reinigen van grotere oppervlakken of meerdere ruimtes op een dag. Dankzij de ingebouwde boosterpomp is ook bij lage waterdruk een krachtige sproeistraal gegarandeerd.
Mobiel en gebruiksvriendelijk
Wat de C1 bijzonder maakt, is de mobiliteit. "Het is echt een kar," legt hij uit. "Je rijdt hem gewoon naar de plek waar je moet zijn – ideaal als je in een grote kas werkt of meerdere ruimtes moet aanpakken."
De bediening is eenvoudig, met duidelijke knoppen en indicatoren voor systeembewaking. Een microprocessorgestuurd ozonsysteem met softstart en zelfdiagnose zorgt voor een constante ozonproductie. De unit bevat verder een ingebouwde zuurstofconcentrator die 93% zuivere zuurstof levert, wat essentieel is voor een stabiel ozongehalte.
Robuust en onderhoudsvriendelijk ontwerp
De C1 is ontworpen met het oog op duurzaamheid en gebruiksgemak. Het apparaat heeft een gelast roestvrijstalen buizenframe en een waterdichte roestvrijstalen buitenkant, waardoor hij tegen een stootje kan en geschikt is voor natte omgevingen. "Er is zelfs gedacht aan een ingebouwde gereedschapsmand," vertelt Lies. "Daar kun je de slang en sproeikop netjes in opbergen."
Ook aan onderhoud is gedacht: de C1 is eenvoudig toegankelijk voor service, terwijl de kritieke onderdelen volledig zijn afgeschermd voor veilige werking in natte omstandigheden.
Een bijkomend extra is de apart regelbare ozongasvoorziening. Hiermee kunnen bijvoorbeeld verzegelde tanks of containers vergast en geconserveerd worden — als alternatief voor zwaveldioxide. "Dat maakt de C1 een multifunctionele oplossing voor wie veilig en chemievrij wil werken," besluit hij.
Voor meer informatie:
Lies van Geest
Tuprotec
Tel.: +31 (0)6 53218754
[email protected]
https://www.tuprotec.nl/