België kampt met aanhoudende droogte en waterschaarste in de landbouw. Daarom stelt de productiesite van Danone in Rotselaar, net als tijdens de hete zomer van 2022, het overtollige gezuiverde afvalwater beschikbaar voor land- en tuinbouwers in de regio. Dit helpt hen bij de irrigatie van hun gewassen tijdens de droogte. Danone ontvangt hierbij steun van Fevia, de federatie van de Belgische voedingsindustrie. Dankzij administratieve vereenvoudigingen op Vlaams niveau maakt Fevia het mogelijk voor voedingsbedrijven om hun gezuiverde afvalwater als irrigatiewater aan te bieden.
Lokale land- en tuinbouwers die gebruik willen maken van het overtollige gezuiverde afvalwater kunnen telefonisch contact opnemen met de waterzuivering van Danone via het nummer 016 44 22 96. Dagelijks is er tot 100 m³, 100.000 liter beschikbaar. Ophalen kan op weekdagen (niet op woensdag) tussen 08:00 en 15:00 uur na telefonische afspraak.
Dit project maakt deel uit van het globale waterbeleid van Danone om de circulariteit van water in en rond de productiesites te waarborgen. Dankzij een investering van 2 miljoen EUR in 2020, hergebruikt de site in Rotselaar ongeveer de helft van het verbruikte water, waardoor de waterwinning uit grondwater sterk wordt verminderd.
Bron: Danone