Het aftellen kan beginnen, HortiContact 2025 staat voor de deur. Volgende week loopt de Evenementenhal in Gorinchem weer vol met tuinbouwtoeleveranciers en hopelijk ook met veel telers. Naast een uitgebreide beursvloer met bijna 300 exposanten is er een omvangrijk programma. Zo reikt minister Barry Madlener van Infrastructuur & Waterstaat de Innovatieprijs Waterkwaliteit uit en is er een primeur op het gebied van containerbatterij.
Minister Madlener en Adri Bom-Lemstra reiken Innovatieprijs Waterkwaliteit uit op HortiContact 2025
Op donderdag 20 februari 2025, tijdens HortiContact, wordt de prijs voor de beste innovatie in waterkwaliteit en watermanagement uitgereikt door minister Barry Madlener (Infrastructuur & Waterstaat) en Adri Bom-Lemstra (voorzitter Greenports Nederland en Glastuinbouw Nederland). De uitreiking vindt plaats in het KasLokaal (Paviljoen Energie & Duurzaamheid) en benadrukt innovaties die bijdragen aan duurzamer watergebruik in de glastuinbouwsector.
Eerste 4,5 MWh Huawei-containerbatterij in Benelux
De tuinbouwsector zet grote stappen in de energietransitie richting duurzaam en efficiënt energiegebruik. Tijdens HortiContact 2025, op 18, 19 en 20 februari, wordt de eerste 4,5 MWh Huawei-containerbatterij in de Benelux officieel bekrachtigd. Dit markeert het begin van een bredere uitrol, met al 23 MWh aan energieopslag in bestelling. De samenwerking tussen Bata Energy Solutions, Wattkraft en Huawei onderstreept de groeiende rol van duurzame energieopslag in de tuinbouwsector
Kennissessies
Tijdens HortiContact is er de mogelijkheid om kennis te maken met de laatste innovaties en ontwikkelingen in de glastuinbouw. Kennissessies van onder andere Plant Empowerment Academy, Artechno, Beanstalk en Vertify belichten onderwerpen als teeltsystemen van de toekomst, energiebesparing en het effect van zonlicht op gewassen. Ook biedt Kas als Energiebron in het KasLokaal, een minikas in het centrale paviljoen Energie & Duurzaamheid, een programma met workshops over innovatie en verduurzaming.
Aan bod komen onder andere tools voor CO₂-optimalisatie, digitale teeltsystemen, energiebesparing, en het gebruik van warmtepompen. Deze workshops worden aangeboden door Kas als Energiebron, het innovatieprogramma van het ministerie van LNV en Glastuinbouw Nederland.
HortiContact is te bezoeken op dinsdag 18 februari van 10.00 tot 18.00 uur, op woensdag 19 februari van 13.00 tot 21.00 uur en op donderdag 20 februari van 10.00 tot 18.00 uur in Evenementenhal Gorinchem.
Toegang voor professionals uit de glastuinbouwsector is gratis na voorregistratie.
Voor meer informatie:
HortiContact
Franklinweg 2
4207 HZ Gorinchem
Tel: +31 (0) 523 289 813
www.horticontact.nl