Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Energie-update: Opnieuw weekend zonder negatieve stroomprijzen

Een nieuwe week opende met een gasprijs van afgerond 45 euro per megawattuur op de maandagochtend. De korte prijspiek op donderdag werd vrijdag alweer teniet gedaan. Voor het tweede weekend op rij bleven negatieve uurprijzen voor elektriciteit uit. De prijzen kwamen zelfs niet eens in de buurt van '0' bij gebrek aan (hele) harde wind, steeds minder zon en stilaan ook dalende temperaturen, waardoor elektriciteit vaker weer met (duur) gas opgewekt wordt.


TTF-gasprijs contract 'december 2023' t/m 10 november 2023. Klik hier voor vergroting en de meest actuele cijfers.

Qua onbalans was het zondag rustig, maar vrijdag werd van 11.15 tot 11.45 uur een half uur lang 1852 euro regelvermogen afgeroepen door TenneT. Ook vrijdag om 19.00 uur werd die piek voor een kwartier gehaald, net als zaterdag om 9.00 uur.

Hoewel de kosten voor energie uit wind en zon dalen, leidt de energietransitie niet tot lagere, maar juist hogere kosten. Consumenten en bedrijven gaan dit decennium 92 procent meer betalen voor elektriciteit en aardgas, meldt de Volkskrant (€). De krant vroeg PwC om e.e.a. te berekenen. De totale rekening voor gas en stroom (inclusief bedrijven) bedraagt in 2030 43 miljard euro, tegen 22 miljard in 2020. Tien jaar later is dit bedrag opgelopen tot 56 miljard euro.