Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Energie-update: Gasmarkt blijft nog wel even onrustig

In afwachting van duidelijkheid van het Australische LNG-front is de verwachting dat de TTF-gasprijs nog wel even volatiel blijft. De prijzen schommelen tussen de 35-45 euro per megawattuur. Vrijdagochtend opende de markt op 37 euro voor het septembercontract.

De EPEX-elektriciteitsprijs blijft boven de 100 euro, met voor vrijdag ruim 105 euro per megawattuur. Vooral zondag worden weer negatieve stroomprijzen verwacht.


TTF-gasprijs contract 'september 2023' t/m 17 augustus 2023. Klik hier voor vergroting en de meest actuele cijfers.

In een nieuwe update analyseert AgroEnergy de ontwikkelingen van de afgelopen twee weken en blikt men vooruit. Met een onderhoudspiek aan gasinstallaties in Noorwegen begin september is onrust op de gasmarkt voorlopig nog niet weg, ook als de Australiërs bij onderhandelingen op 23 augustus een staking zouden weten af te wenden.

Het weer heeft directe impact op de EPEX- en onbalansprijzen. Augustus is tot nu toe een stuk kouder en regenachtiger geweest dan gemiddeld. Daar gaat nu wel verandering in komen. Er zal meer hernieuwbare energie opgewekt gaan worden met zonnepanelen. Wind wordt wel minder verwacht.

De onbalans elektriciteit heeft de afgelopen twee weken een gemiddelde prijs van 66,5 euro/MWh, dit ligt vrij dicht tegen de gemiddelde prijs in pieklasturen, weet AgroEnergy. De specialisten wijzen er ook op dat er de afgelopen weken relatief weinig grote schommelingen zichtbaar zijn geweest op de onbalans. Lees hier de hele update.

Netbeheerders zijn hard op zoek naar extra netcapaciteit. In Drenthe is dat gelukt. Er komt 46 megawatt extra capaciteit bij door een station zwaarder te belaten. Wel is duidelijk dat de vraag van grootverbruikers zo groot is dat binnenkort de maximale capaciteit van het regionale net opnieuw bereikt wordt, zo valt te lezen in de nieuwsbrief netcapaciteit van de netbeheerder.