Op 7 juni was het tijd voor een grootse opening van het nieuwe project van Gartenbaubetrieb A&S Knaup. Het evenement werd druk bezocht. Meer dan 400 mensen woonden de opening bij, die goed werd verzorgd door lokale cateraars. Onder meer familie, vrienden, zakenrelaties en (oud-)medewerkers waren aanwezig op deze bijzondere dag om de nieuwe, moderne kas in te huldigen.
Na enkele jaren van voorbereidingen kon de familie Knaup dit prachtige project eindelijk aan de buitenwereld laten zien. "We zijn een aantal jaren geleden begonnen met het maken van een mooi plan. We hebben ook tegenslagen moeten overwinnen, maar het resultaat is geweldig!", zegt eigenaar Andreas Knaup, die samen met dochter Sina en nog meer familieleden aan dit project heeft gewerkt.
In 2016 besloot dochter Sina zich bij het bedrijf aan te sluiten. "Mijn vader vertelde me dat ons huidige bedrijf te oud was om de komende 30 jaar geld te verdienen", vertelt Sina. "Ik besloot te studeren, maar ging ook samen met mijn vader op zoek naar een stuk grond voor een nieuw bedrijf." In 2017 startte Sina haar duale opleiding in Freising (Hochschule Weihenstephan Triesdorf), en begon ook de zoektocht naar een geschikt stuk land. In 2019 vonden ze een oude suikerfabriek en er werden plannen gemaakt om op 6 mei 2021 met de bouw te beginnen. In september was het de beurt aan het interieur van de kas. "Bij de inrichting van de kas hebben we veel tegenslagen gekend, bijvoorbeeld bij de levering van de teeltcontainers. We hebben flink moeten inkrimpen. Na een eerste afspraak met HAWE waren we dan blij om verder te kunnen gaan waar we gebleven waren. Raymond, een bekende supervisor, en Rob, een programmeur met veel technische kennis, stonden ons bij toen het even minder ging. We willen HAWE heel erg bedanken voor de professionele en prettige samenwerking", zegt Sina.
De kas, gelegen in Zeil am Main, Duitsland, is gebouwd voor de teelt van diverse potplanten.
De ruim 5 hectare grote kas en verwerkingsruimte zijn voorzien van een hightech mobiele containerinstallatie met eb- en vloedsysteem van HAWE. Het mobiele containersysteem omvat 3.500 containertafels, vijf pot/back-robots, een automatische containerwasser en twee containerkranen. Deze kranen zijn ontworpen om de hoge capaciteit tijdens het productieseizoen aan te kunnen. Verder is de kas voorzien van een volledig geautomatiseerd teeltsysteem en een handmatige sorteerzone. Alle HAWE systemen worden aangestuurd door SDF Horti Software.
Daarnaast beschikt het bedrijf ook over nieuwe kantoren en enkele personeelsflats.
Voor meer informatie:Jelmer Huizing
HAWE Cultivation Systems
Tel: +31 (0)6 20707653
[email protected]
hawe.nl