Gisteravond en vanavond buigen betrokkenen en geïnteresseerden zich over de invulling van het Floraterrein op het grensvlak van Naaldwijk en Honselersdijk rondom Royal FloraHolland. De veiling wil vastgoed afstoten en dus komt er ruimte vrij.
Volgens wethouder Albert Abee van Westland 'een gouden kans voor Westland' om het 'Silicon Valley' van de tuinbouw te worden, al bleven concrete plannen en kaartjes met toekomstige invullingen van het gebied uit, zo schrijven het AD en de WOS.
Screenshot Google Streetview
Een ding is in ieder geval duidelijk: de gemeente wil niet de 'probleemeigenaar van Flora Holland worden', om Abee te citeren.
Eerder dit jaar sprak ook burgemeester Bouke Arends zich al over o.a. het gebied rond de veiling en het World Horti Center uit. De gemeente wil investeren in het gebied, zeker omdat nu concurrente regio's zoals Venlo en Bleiswijk volgens de burgervader Westland aan het inhalen zijn.
‘Silicon Valley van glastuinbouw’: Inkrimpen van veilingterrein tóch een gouden kans voor Westland
Het kan nog alle kanten op met ontwikkeling van het Floragebied