Samen met Glastuinbouw Nederland is Waterschap Zuiderzeeland de Gebiedsgerichte Aanpak gestart. Op verschillende plaatsen in de kassengebieden worden de gewasbeschermingsmiddelen in het water gemeten. Zo wordt inzichtelijk waar eventuele lozingen vandaan komen.
Startbijeenkomst voor ondernemers
Op 16 oktober organiseerde Glastuinbouw Nederland een startbijeenkomst voor ondernemers uit Luttelgeest en Ens. Zij kregen uitleg over de metingen en over de Gebiedsgerichte Aanpak. De ondernemers bespraken waar de gewasbeschermingsmiddelen mogelijk vandaan komen en wat zij daar zelf aan kunnen doen.
Bedrijfsbezoeken
Het waterschap bezoekt de komende maanden alle glastuinbouwbedrijven in het gebied. Samen met de ondernemers worden afspraken gemaakt als er verbeterpunten zijn. Zo kan er gezamenlijk gewerkt worden aan het verminderen van de hoeveelheid gewasbeschermingsmiddelen in het water.
Bron: Waterschap Zuiderzeeland