Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Klok verzetten: let op instellingen afschermen belichting

In de nacht van 27 op 28 oktober zal de klok een uur achteruitgaan. Dit betekent dat het een uur eerder donker zal worden. Omdat de donkerteperiode tot 1 november nog van zonsondergang + 0,5 uur tot 02.00 uur duurt, moeten glastuinbouwondernemers de afscherming daarop aanpassen. 

Op 1 november wijzigt de donkerteperiode naar 18.00 uur tot 00.00 uur. Dit duurt tot 31 maart. Van 1 april tot 1 mei duurt de donkerteperiode weer van zonsondergang + 0,5 uur tot 02.00 uur.

Donkerteperiode
De donkerteperiode geldt voor assimilatiebelichting tot 15.000 lux. De lichtuitstraling van assimilatiebelichting van meer dan 15.000 lux moet van zonsondergang tot zonsopkomst met 98% worden gereduceerd. Meer informatie over de afscherming van belichting vindt u hier (alleen voor leden).

Bron: LTO Glaskracht Nederland

Publicatiedatum: