Bloemen voor de paus
De bloemenzegening is een jaarlijks terugkerend ritueel. Daags voor de paasviering in Vaticaanstad gaan de ‘bloemen voor de paus’ op transport. In Nederland worden ze, samen met de medereizigers, gezegend en een behouden vaart toegewenst.
Urbi et Orbi
Het gaat voornamelijk om tulpen, narcissen en hyacinten die komend weekend kleur geven aan het Sint-Pietersplein. Ook lelies van Roselily worden dit jaar in de arrangementen verwerkt. Op Eerste Paasdag spreekt de paus zijn traditionele zegen uit, het ‘Urbi et Orbi’.
Bomen
En een primeur: de paus krijgt deze keer niet alleen bloemen, er zullen ook complete bomen te zien zijn in het arrangement: lindes en berken van vele meters hoog. Hoofdarrangeur van de jaarlijkse bloemenpracht is Paul Deckers uit het Limburgse Posterholt. Daar heeft hij een eigen bloemenbedrijf, maar de laatste tijd is hij vooral druk met de pauselijke bloemenhulde.
Bron: BloembollenVisie / LTO Vakgroep Bomen en vaste planten / Hart van Nederland