Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Belgische planten bekroond met Florall awards

Planten met een extra troef zijn interessant om klanten te blijven verrassen. Niet toevallig dat de Belgische Florall awards op 6 maart uitgereikt werden aan nieuwkomers, die bovenop hun sierwaarde nog iets meer te bieden hebben. Het goud ging naar een bijenplant, zilver was voor een compacte en aromatische Rhus en coniferen met een verhaal kaapten de bronzen award weg.

Goud voor bijenvriendelijke roos
Bijenweelde rozen wonnen de gouden Florall award. Dit assortiment rozenstruiken werd speciaal ontwikkeld voor bijen. De vakjury waardeerde sterk de focus van een roos als nutsplant naast de sierwaarde of de geur die traditionele rozenplanten bieden. ‘Biodiversiteit en aandacht voor bijen zijn actuele thema’s, waar dit rozenassortiment zéér mooi op inzet’, aldus de jury.



Voor bijen is vooral de open vorm van de bloem noodzakelijk. De nectar is bij deze noviteit goed bereikbaar door de enkele of half gevulde bloemen die worden geproduceerd in grote clusters. Een geel bloemhart verhoogt daarenboven ook de zichtbaarheid voor bijen.



De rozen hebben een compacte groeiwijze en een mooi glanzend groen blad. De bloei is enorm rijk met een mooi opgaand bloemetje waarin de meeldraden een prachtig contrast vormen. De bloeiperiode loopt van de vroege zomer tot het begin van de vorst.



Deze rozen worden 40 à 50 cm hoog en zijn uitstekend bestand tegen ziektes. Het zijn compacte groeiers en gezonde, bloeirijke rozenplanten. Bijenweelde rozen zijn makkelijk te onderhouden. Ze laten alle type snoei toe. Ze kunnen worden aangeplant in perken, borders en bloembakken en laten zich goed combineren met andere planten, zoals tussen heesters en in vasteplantenborders. Deze nieuwkomer is beschikbaar in zes kleuren: Bijenweelde rood, wit, abrikoos, geel, roze en lichtrood. Het is een kruising die gewonnen werd door Tantau rozen en wordt in België in de handel gebracht door Carl Van Sante.

Meer info: www.vansante.be

Zilver voor compacte en aromatische Rhus
Boomkwekerij De Nolf won de zilveren Florall award voor zijn nieuwe Rhus aromatica GRO-LOW NOBLE. Deze nieuwkomer is een bodembedekkende, laagblijvende struik die niet meer dan 50 à 60 cm hoog wordt en aromatische twijgen draagt. Net deze compactheid kon de jury overtuigen. ‘Rhus krijgt hierdoor een nieuwe gebruiksvorm’, klonk het in het juryrapport. ‘Deze Rhus biedt immers ook mogelijkheden voor vakbeplanting of aanplantingen in terrasbakken. Het aromatische karakter vormt daarbij een leuke aanvulling.’



Deze sumak is niet giftig, in tegenstelling tot andere sumak-soorten. Doorheen het jaar blijft deze Rhus verrassen. In het vroege voorjaar komen er kleine gele bloemen op de uiteinden van de takken en in de herfst krijgen de bladeren een mooie rode kleur. De Gro-Low vraagt weinig van de bodem, is zeer winterhard en kan overal geplant worden. Hij is zeer mooi in lage massieven of bijvoorbeeld op bermen langs de weg.



Meer info: www.denolf.com

Brons voor planten met een verhaal
Marketing draait tegenwoordig helemaal rond storytelling. Het verhaal achter het product, met nadruk op authenticiteit en oorsprong, staat daarbij centraal. Met de bronzen Florall award loofde de jury een concept waarbij meer beleving gecreëerd werd voor de consument. Het concept ‘Plants of the world’ legt de link tussen een eerder traditioneel assortiment coniferen en hun bijzondere eigenschappen, hun herkomst en hun gebruikstoepassingen.



www.bremmer-boomkwekerijen.nl
Publicatiedatum: