Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Weer
"Schonere lucht zorgt voor klimaatverandering"
Naar verwachting zullen de zomers droger worden en de winters natter. Voor veel bezoekers was het nieuw dat de temperatuurstijging waar we de laatste decennia mee te maken hebben, met name veroorzaakt wordt door de toename van methaan in de lucht en doordat we (gelukkig) een steeds schoner lucht krijgen. De toename van methaan in de lucht heeft een grotere invloed op het opwarmen van de aarde dan de verhoging van de CO2 concentratie in de lucht. Door de lucht die steeds schoner wordt, kunnen meer zonnestralen de aarde bereiken en daardoor wordt de aarde opgewarmd.
Een van de gevolgen van deze opwarming is dat er meer vocht in een kuub lucht kan en tevens kunnen daardoor de wolken hoger worden dan bij lagere temperaturen. Hogere en grotere wolken brengen het nadeel met zich mee dat we daardoor meer heftige buien krijgen, dus meer neerslag in een korte tijd en ook meer kans op hagel en overstromingen.
Het is niet zeker dat de trend van de weersverandering van de afgelopen decennia door zal zetten. Als voorbeeld werd genoemd, dat als de warme zeestromen veranderen, waardoor we in de Noordzee koude stromingen krijgen i.p.v. de warme, dan zou het mogelijk kunnen zijn dat Nederland en Europa koeler wordt dan nu.
Er is geen uitspraak te doen over hoe het klimaat er in de toekomst uit gaat zien. Indien de huidige trend zich voortzet, wordt het warmer en zullen we meer extreem weer krijgen, zowel koud als warm, wateroverlast en droogte, storm en stil weer.
Door de verhoging van de temperatuur en van de CO2 concentratie in de lucht hebben we als voordeel dat de gewassen daardoor sneller groeien en een langer groeiseizoen hebben, maar de weersextremen kunnen weer veel roet in het eten gooien.
Bron: LTO Vakgroep Bomen en vaste planten
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-04-21 "Hallo voorjaar, zet maar door!"
- 2023-04-20 EU exporteert voor 100,6 mln euro aan orchideeën- en tulpenbollen
- 2023-03-01 Invoerverbod Xylella-waardplanten uit 15 derde landen
- 2023-02-17 Hortensiaseizoen van start bij Sjaak van Schie
- 2023-02-10 Bloemenhandel op Rusland toch niet 'stiekem', stelt nu ook RVO in AD
- 2023-01-24 Sierteelt niet meer op 1 in exportlijst landbouw Nederland
- 2023-01-11 Indexcijfer glasgroenten België zakt in november 2022
- 2023-01-10 Veertig procent Duitse bedrijven verwacht daling afzet in 2023
- 2022-11-22 "Tuinieren was misschien pandemiebestendig, maar het is niet inflatiebestendig"
- 2022-09-29 Veilingomzet potplanten verder weggezakt in 2022 bij RFH
- 2022-09-28 Nederlandse bloembollen 'plotseling' erg in trek in buurlanden Rusland
- 2022-09-28 Sierteeltexport en veilingomzetten ingestort in zomer
- 2022-09-27 Britse pond bereikt laagterecord als markten reageren op plannen voor belastingverlagingen
- 2022-09-23 "Ook in Kenia tover je er niet even zomaar hectares productie bij"
- 2022-09-19 Veilen vrijdag vertraagd door storing bij Royal FloraHolland
- 2022-09-14 Engeland rouwt met Nederlandse bloemen: "30 procent meer omzet"
- 2022-09-13 Aanvragen versturen via Floriday verder verbeterd
- 2022-09-13 Nederlandse export groeit met ruim 1 procent in juli
- 2022-09-13 Nederlandse bloemen op weg naar begrafenis Elizabeth
- 2022-09-12 Bloembollenbedrijven houden zich aan exportverbod naar Rusland