Abonneren
Vacatures
- Leidinggevende snijderij
- Fruitteler / gewasverzorger boomkwekerij
- Teeltspecialist
- Accountmanager
- Ervaring in Mexicaanse tuinbouw
- Agrarisch medewerker - Veredeling
- Logistiek Medewerker Groenten en Fruit
- Teler - Teeltspecialist - Hoofd Teelt - Head Grower
- Teamleider Productie
- Productiemedewerker
Top 5 - gisteren
- Plantenkweker heeft met Tophangpotten.nl een ‘good verhaol’
- 200.000 Phalaenopsisstekken Sion opgepot bij Bevo Farms in Canada
- Kwekerij Wesstein werkt met minder veen in substraat
- Crisisupdate: Harde wind goed voor negatieve stroomprijzen en stabiele gasprijs
- LED-proef Lisianthus: “Zoek de voordelen van LED ook buiten alleen energiebesparing”
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Vlaamse siertelers weinig optimistisch
Telers van vollegrondsgroenten zien hun index afnemen naar 74. Beide deelindexen (verleden en toekomst) verslechteren. Bijna 58% zegt dat de verkoopprijs is gezakt en volgens 25% zal deze evolutie zich doorzetten. Door de aanhoudende droogte liggen de opbrengsten beduidend lager.
De index van de sector groenten onder glas zakt van 103 naar 94, maar blijft de beste van alle deelsectoren. De toekomstindex is de enige die in deze enquêteronde boven de 100 uitsteekt. Bijna de helft van de respondenten geeft aan dat de prijs van glasgroenten de voorbije zes maanden is gedaald, voor de komende zes maanden denkt 35% dat de prijs zal stijgen. 45% van de respondenten verwacht dat energie opnieuw duurder wordt.
Sierteelt onder glas daalt van 88 naar 78. De toekomstverwachting blijft bijna status quo. 38% zegt dat de verkoopprijs de afgelopen zes maanden is gedaald, naar de toekomst zakt dat naar 25%. Ook hier zijn de lagere energieprijzen kostenbesparend, maar 59% denkt dat de energieprijzen de komende zes maanden opnieuw zullen stijgen.
Fruitteelt stijgt als enige deelsector twee rondes na elkaar, van 66 naar 80. De fruittelers zijn meer tevreden over de afgelopen zes maanden en zijn ook iets optimistischer wat de toekomst betreft. Bijna 38% denkt dat de verkoopprijs tijdens de volgende periode zal stijgen. De oogst van appelen en peren is normaal en van goede kwaliteit. De zoektocht naar nieuwe afzetmarkten voor peren begint vruchten af te werpen.
Door de lage verkoopprijzen komt het landbouwinkomen onder druk te staan. Dit probleem, met Europese dimensies, haalde deze zomer meermaals de media. Op het moment van de enquête was het overleg daarover nog volop aan de gang. Op Europees niveau zijn er een aantal steunmaatregelen uitgewerkt. Een daarvan is de rechtstreekse steun voor een aantal sectoren. Binnen Vlaanderen is dat de varkens- en vleesveehouderij. Daarnaast is in de schoot van het ketenoverleg beslist om extra steun te verlenen aan de melkvee- en varkenshouderij. Het Russisch invoerverbod is nog altijd van kracht.
Bron: Vlaamse overheid
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-03-24 "Kom maar op met die lente!"
- 2023-03-23 Pondera Geo Energy sluit aan bij Geothermie Nederland
- 2023-03-23 Crisisupdate: Fransen stoken onrust op energiemarkt
- 2023-03-22 "De consument zal moeten accepteren dat bloemen zo'n 20 tot 30 procent duurder zijn, we kunnen niet anders"
- 2023-03-21 Met Pasen toch weer uitgebreide bloemenpracht van Nederlandse kwekers op Sint Pietersplein
- 2023-03-17 Provincie koopt 15 ha grond in Egmond-Binnen bestemd voor bollenteelt
- 2023-03-15 Boomkwekerijsector in rustiger vaarwater
- 2023-03-14 FPC Tulp ontdekt samen met Royal FloraHolland de markt in Boedapest, Bratislava en Wenen
- 2023-03-14 Glastuinbouw lonkt naar zoutbatterij
- 2023-03-13 Oijen haalt tot zeventig procent medicijnresten uit rioolwater met Norit
- 2023-03-13 Servische bloemenhandel groeit
- 2023-03-13 "Minister schrapt verbod op oppompen grondwater na landbouwlobby"
- 2023-03-10 "Moederdagen zijn weer in aantocht"
- 2023-03-09 Herstel van vertrouwen Nederlandse glasteler zet door, maar is nog broos
- 2023-03-09 Frankrijk gaat miljoenen steken in moderniseren kassen
- 2023-03-08 Achter de schermen bij aardwarmteproject Agriport A7
- 2023-03-08 "Vrouwendag blijft topdag voor het bloemenvak"
- 2023-03-07 Troost- en condoleanceboeketten vanaf nu direct beschikbaar via lokale 600 bloemisten
- 2023-03-07 "Een Vrouwendag om gauw te vergeten"
- 2023-03-03 "Zo bedrijfsspecifiek en gericht mogelijk up-to-date op energiegebied"