'Wie vandaag scoort, kan morgen verliezer zijn. Zonder sterke sector, met voldoende innovatiekracht, productieareaal en handelsstromen, ben je als individuele ondernemer alsnog zwak. De kansen liggen in vernieuwende concepten en onverwachte samenwerkingsverbanden. De sector moet uit haar comfortzone", aldus Loek Hermans, voorzitter Greenport Holland, tijdens de Zomerconferentie van Greenport Holland.
Hermans stelde dat er meer dan genoeg kansen zijn voor de sector. In 2050 zijn er negen miljard mensen van wie 80% in steden wonen. Zij moeten allemaal veilig voedsel hebben. Groen in de stad zorgt voor een beter klimaat. Bloemen zorgen voor meer geluk. Hermans: "Uit de hele wereld komen delegaties naar Nederland om te kijken hoe het moet. Maar we redden niet als alle kleine initiatieven versnipperd blijven. We moeten met elkaar op zoek naar formules die de kracht van ondernemersinitiatieven sterker maken."
Big Bang Broccoli
Key note spreker Samuel Levie, oprichter van Youth Food Movement ging in op vernieuwende transities in relatie tot voeding. Als voorbeeld gaf hij het Damn Food Waste pop-up restaurant, waarin top koks een menu kookten van voedsel dat anders zou zijn weggegooid. Of de Big Bang Broccoli campagne, die groenten heel anders framet.
Levie: "Waarom wordt er zoveel reclame voor ongezond eten gemaakt en weten we groenten zo slecht aan de man te brengen? Maak van broccoli de nieuwe Marsreep!".
Green Innovation Boost
Voorafgaand aan de conferentie had de Green Innovation Boost plaats. Topsector Tuinbouw & Uitgangsmaterialen (T&U) en Greenport Holland organiseerden deze boost om zo cross-overs met bedrijven buiten de tuinbouwsector tot stand te brengen, bijvoorbeeld met zorgorganisaties of designers. Experts van binnen én buiten de sector bogen zich 's ochtends over negen vernieuwende concepten. Tijdens de conferentie zijn de drie winnende concepten bekend gemaakt: Culios, COCO Conserven en GreenlinQdata. De jury bestond uit Samuel Levie (Youth Food Movement), Geleyn Meijer (Topsector Creatieve Industrie) en Jan Willem Breukink (Topsector T&U).
Topsector T&U Visie en Agenda
Boegbeeld Loek Hermans van Topsector T&U presenteerde tijdens de conferentie ook de nieuwe visie, 'Bron voor Groene Economie 2.0 – 2015 - 2030' en de 'Uitvoeringsagenda voor de periode 2016-2019'.

Abonneren
Vacatures
- (Jr.) Specialist Duurzaamheid en Data
- Junior Kwaliteitscontroleur
- Productieleider
- Salesmanager substraten West-Europa
- Manager Quality Assurance (QA)
- Accountmanager Data Management - Agri
- Head Grower Greenhouse Canada
- Lead Auditor Kwaliteit & Processen
- Junior account manager
- Accountmanager
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-01-31 Nieuw WKK-concept op de markt
- 2023-01-31 Deze roofmijt uit kweekzakje is niet bang voor een beetje kou
- 2023-01-31 De vele voordelen van een digitale vrachtbrief
- 2023-01-27 Kwekerij Esmeralda ziet spontanere groei en zwaardere bloemen met Multigrow gebera substraatpotten
- 2023-01-26 Nieuwe dispenser nuttige insecten garandeert beestjes ‘zachte landing’
- 2023-01-24 Ecopots schittert in Discovery Center op IPM Essen
- 2023-01-23 Medewerkers Sjaak van der Vijver krijgen training Fysieke Belasting
- 2023-01-20 Full-led groeilichtsysteem doorontwikkeld: Gelijkmatige lichtintensiteit op elke plek in de kas
- 2023-01-20 RHP scant aantal grondstoffen en substraten op residuen
- 2023-01-20 Van Wordragen eerste chrysantenkweker in Nederland met full LED en stuurbaar verrood van Signify
- 2023-01-19 Organische meststof van plantaardige reststromen 'bijzonder rijk aan vrije aminozuren'
- 2023-01-17 Marjoland over duurzaamheid en gebruik van de geïntegreerde webshop
- 2023-01-17 AirBlow-systeem blaast lucht in de vloer, efficiency vloerverwarming gaat omhoog
- 2023-01-16 “Inperken bedrijfsgebonden adviseur niet in belang van sector”
- 2023-01-13 Nieuwe machine kan ook dichte teeltgoten machinaal reinigen
- 2023-01-13 Verbeterde biocide voor tuinbouw met nieuwe EU-BPR registratie
- 2023-01-12 "Samen staan we sterker"
- 2023-01-12 OptiBoost start samenwerking met One Flora Group
- 2023-01-11 Nieuwe automatische dispenser voor nuttige insecten op de markt
- 2023-01-10 "Ik durf nog geen week vooruit te kijken"